Обозреватель | Опросы - , рейтинг, отзывы Search | com.com
Похмурі прогнози. Зарубіжні ЗМІ оцінили "натиск" Москви на розвернутий у бік Брюсселя Київ

Поделиться:
Англомовна преса досліджувала нинішній стан російсько-українських відносин. Багато авторів пишуть про курс Москви як про "натиск" на Київ з метою відмовити його від євроінтеграції.

Росія зробила Україні нове попередження через угоди з ЄС - з таким заголовком вийшла стаття на Reuters. У понеділок Москва повідомила: якщо Україна укладе з ЄС угоду про свободу торгівлі, Росія може у відповідь ввести протекціоністські бар'єри, відзначають кореспонденти Дар’я Корсунська і Тімоті Херітейдж.

Так, Росія переживає, що її територію заполонять європейські товари, а Київ відвернеться від Москви.

На форумі Reuters Russia Investment Summit віце-прем'єр Ігор Шувалов зазначив: "Якщо їхня [українська - ред.] економіка зміцніє, це буде плюс, але тільки якщо цього досягнуть не за рахунок нашого ослаблення".

Шувалов заперечував, що Росія тисне на Україну або будує плани помсти. Але він зазначив, що Росія буде змушена вжити заходів, "якщо будуть докази демпінгу або застосування прихованих форм (протекціонізму), таких як підтримка експорту, підтримка сільськогосподарських виробників".

Видання пише: "Слова Шувалова чітко свідчать, що прем'єр-міністр України Азаров не заспокоїв Москву". Раніше в суботу на саміті YES Азаров спробував розвіяти російські побоювання, відзначають автори .

Росія взагалі прагне не допустити, щоб республіки екс-СРСР пішли з "російської орбіти" і переорієнтували свою економіку, а надалі і торгівлю на Західну Європу, вважають автори матеріалу. ЄС, зі свого боку, наголосив, що не відступить перед спробами Росії обмежити суверенний вибір України й інших країн.

Тим не менш, Київ все ще не погоджується звільнити Юлію Тимошенко, яку ЄС називає жертвою "вибіркового правосуддя". "Але в понеділок країни ЄС домовилися: якщо вони підпишуть угоду про політичну асоціацію з Україною, то прискорять процедури її здійснення", - зазначено у статті.

На сайті Bloomberg вийшла стаття під заголовком Велика радянська мрія Володимира Путіна. "Розвалюється грандіозний план Путіна з будівництва Євразійського економічного союзу на руїнах колишнього СРСР", - вважає оглядач Леонід Бершидський.

Для Путіна договір про свободу торгівлі між колишніми республіками СРСР - важлива частина його політичної спадщини, вважає автор. Але, щоб проект вдався, Митному союзу потрібні нові члени, особливо Україна.

Тим не менш, Україна прагне до союзу з ЄС. З точки зору Бершидського, пропонована угода Україна - ЄС "фактично торпедує будь-який митний союз з Росією, адже ЄС підкреслено не бажає вільної торгівлі з Росією, Білоруссю і Казахстаном на тих же умовах, що з Україною".

Відзначається, що Росія не раз попереджала Україну. Тепер же російсько-українська ворожнеча дійшла до особистої, вважає автор. На його думку, заборона імпорту продукції Roshen - удар по власнику бренда Петру Порошенку, затятому поборникові інтеграції в ЄС. А на минулій конференції в Ялті "ледь не дійшло до бійки", як пише Бершидський, між Порошенком і радником Путіна Сергієм Глазьєвим.

Янукович, хоча він краще володіє російською, ніж українською, зробив стратегічний вибір на користь Європи, зазначає автор.

Що далі? За словами Бершидського, Путін не зупиниться, і в 2015 році Росія вкладе колосальні гроші у виборчу кампанію в Україні, щоб гарантувати перемогу певного промосковського кандидата.

"Росія посилила натиск на Україну, передрікаючи дефолт" - такий заголовок дав своїй статті в блозі Financial Times журналіст Роман Олеарчик. Автор коментує виступ Сергія Глазьєва у минулі вихідні на конференції Європейська стратегія в Ялті.

Глазьєв попередив, що якщо в листопаді Україна укладе договір з ЄС, їй будуть потрібні 25 або 35 млрд євро, щоб уникнути дефолту. Це явна ознака нового тиску Росії на Київ, упевнений автор. В Україні слова Глазьєва сприйняли "як істеричну останню спробу Москви шантажувати Київ, щоб він відмовився від торгової угоди з ЄС" (формулювання автора).

"Росія, схоже, має намір ще більше ускладнити життя українському уряду, який зараз намагається зберегти резерви ЦБ, що вичерпуються", - відзначає автор. Дедалі частіше звучать слова про можливу девальвацію гривні.

Крім того, в п'ятницю агентство Moody's знизило рейтинг України, пославшись на загострення російсько-українського конфлікту, а також зростання політичних та економічних ринків. Автор вважає, що тепер українському уряду потрібно відновити переговори з МВФ і погодитися на жорсткі умови позики.

Деталі розгортання торговельних конфліктів України та Росії, а також основні заяви сторін можна дізнатися в спеціальному сюжеті Корреспондент.biz Торгові війни України та Росії.
Відголос.com
24.09.2013
Поделиться:
blog comments powered by Disqus
Слушать новости дня
http://myradio.ua/audio/news.mp3

Михаил Жванецкий
Мы умнее тех, кого выбираем

Публикации

Все публикации