Обозреватель | Опросы - , рейтинг, отзывы Search | com.com
Саміт Пінчука у Ялті: Рашен проти "Рошен"

Поделиться:

- Після дебілізму, який ми спостерігаємо в парламенті, я потрапив у інтелектуальний рай.

З такими словами депутат-регіонал Володимир Макеєнко залишав чергову сесію Ялтинської європейської стратегії.

Перший день пройшов під знаком "бою за Тимошенко", коли опозиціонери вимагали від Януковича пожертвувати своїм спокійним сном, випустити качанівську ув'язнену на волю та зняти всі перестороги для підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом.

На суботу була призначена вже панель між самим опозиціонерами. Але Яценюк та Кличко не запам'яталися жодною яскравою фразою - сказане ними повторюється вже не один рік. Не додав вогню і Сергій Тігіпко. Хоч він втратив будь-який вплив у політиці, Пінчук запросив старого друга третім на дебати.

На фоні ритуального обміну фразами про європейське майбутнє набагато цікавіше стосунки всередині опозиції змалювала сцена, яка мала місце за декілька хвилин до початку сесії. Італійський дворик Ливадійського палацу здригався від сміху. Якщо підійти ближче, то можна було побачити, як лоб в лоб зіштовхнулися Арсеній Яценюк та Віталій Кличко. Ситуація спровокувала вибух жартів.

- Так, готуйтесь до зважування! - вигукнув Юрій Луценко, опинившись між ними та натякаючи на традиційний боксерський ритуал.

- Я в іншій ваговій категорії, - засміявся Яценюк, що його було чути аж в прес-центрі.

- Крім полотенець, що ще брати із собою? - продовжував "гуморити" Луценко на тему зустрічі опозиціонерів на дискусійній панелі.

Кличко, який стояв у кроці від Яценюка з Луценком, мовчав. Він не встигав за думкою.

- Віталік, вони реально злі. Вони тобі заздрять. Я - ні, - продовжував Яценюк.

Щоб розрядити ситуацію, Яценюк та Кличко попозували з притиснутими кулаками - як це робиться перед боєм.

- Чи правда що українська економіка в поганій ситуації? - запитав Порошенко і сам же відповів. - Так, це правда. Чому? Через погане управління, через корупцію, через дефіцит реформ.

Рятівником України Порошенко назвав МВФ, після відновлення кредитної лінії якого мали надійти гроші й від інших донорів. Тоді як, за словами Порошенко, в Росії так само падають темпи росту економіки - і минулого тижня вони взяли в борг 7 мільярдів доларів.

- Якщо ви готові дати Україні 12 мільярдів доларів, то питання з фільму "Покровские ворота": "Ну тебе это зачем, если у вас самих денег не хватает".

- Щоб вас підтримати, - вигукнув Глазьєв із місця.

- Коли ви питаєте про шкоду для екології видобутку сланцевого газу - це наша суверенна відповідальність, - продовжив Порошенко відповідати Глазьєву. - І ми гарантуємо екологічну безпеку для наших людей. Але ми зробимо нашу економіку набагато енергетично ефективнішою. І ми просто не потребуємо стільки російського газу.

- Пан Порошенко звик чути тільки себе, - усміхнувся Глазьєв, коли дістався до мікрофону. - Ми нічого не боїмося. Але чи готова Європа заплатити 35 мільярдів євро за упередження дефолту України . Наша справа - лише попередити.

Відповідь Глазьєва спровокувала сміх.

- Якщо у пана Порошенка цукерки відповідають європейським стандартам - це дуже добре. Ринок Європи дуже великий. У мене питання: ви взагалі читали цю угоду про асоціацію?

- Я її писав, - парував Порошенко.

- Писали її в Брюсселі. Якби ви писали, був би український чи російський текст.

Далі Глазьєв перейшов на новий рівень опікування ситуацією в Україні - його почала непокоїти не тільки економічна ситуація, але і... стан демократії в Україні.

- Якщо ви так впевнені, що більшість населення підтримує це рішення, проведіть референдум. Чому районний суд забороняє зібрання людей? Це демократія по-європейськи?

Наступна репліка росіянина претендувала на "цинізм вечора". Було неможливо спокійно слухати роздуми про Верховну Раду від посланника Путіна, який перетворив Державну Думу за інститут рабів.

- Якщо ви впевнені, що є підтримка, навіщо залякувати депутатів Верховної Ради, які хочуть зробити подання до Конституційного суду. Це що за норма демократії? - обурювався Глазьєв.

Він забув, що в Думу, на відміну від Ради, не обралася жодна опозиційна партія.

- Коли п'ять людей засумнівалися в Казахстані, що угода суперечить Конституції, негайно прокурор Казахстану подав заяву до Конституційних зборів Казахстану, - поставив Глазьєв у приклад тепер уже лідера авторитарної середньоазійської деспотії.

На кого було розраховане це пересмикування у Ялті - зрозуміти складно. Маніпуляції агента Путіна не справляла враження на присутніх. "Настрій аудиторії можна було передати коротко: дай в глаз Глазьеву", - передав атмосферу присутній у залі Олег Рибачук.

Слово для запитання дали професору Могилянки Олексію Гараню.

- Україна двічі приєднувалася до Росії - і двічі нас жорстко обдурили, - звернувся він до Глазьєва. - Ви кажете, що Митний союз не має політичної надбудови. Але ваш президент знову повторює - "ми один народ". Тоді як є класична книга президента Кучми "Україна - не Росія". Уже можна було ознайомитися з цією роботою. Ми - не один народ. І ми боїмося...

Глазьєв спромігся і тут все пересмикнути.

- Дарма боїтеся! - відповів він Гараню. - Це Росія багато разів приєднувалася до України. Україна має набагато більше підстав називатися Росією, ніж сама Російська Федерація. Звідси пішло все російське. Росія виросла з України. А ви перевернули все з ніг на голову.

- Дякую за зростання патріотичних настроїв в Україні! - звернулася до Глазьєва депутат Ірина Геращенко. - Це відбувається після кожного вашого випаду. Європейський вибір - це не вибір економіки і ковбаси, а цивілізаційний вибір.

- Таке враження, що ви живете в іншій країні, - парирував Глазьєв. - Вийдіть за межі Ливадійського палацу, поспілкуйтеся з мешканцями Севастополя, Сімферополя...

Маршрут Глазьєва вказував на те, що він подорожує Україною з агітаційним туром за Митний союз.

- Я повернувся з Луганська, був у Донецьку та Харкові. Якщо ви такі впевнені, проведіть референдум. Переконайте в цьому керівництво України.

Зрештою, найгарячіша панель Ялти-2013 добігла кінця - модератор розпустив усіх зі словами "наша бесіда може тривати п'ять років, а не п'ять хвилин".

- Петро Олексійович, з вас "Київський торт", - сміючись, виставила Геращенко "рахунок" Порошенку.

Сам він, щойно завершив панель із Глазьєвим, пішов з ним говорити тепер сам на сам. Вони йшли коридором Ливадійського палацу та ніяк не реагували на вигуки журналістів, які пропонували їм зупинитися та потиснути руки перед камерами.

- Це був бразильський футбол, коли всі розкриваються та ідуть в атаку без озирання, - задоволено залишав залу колишній журналіст, а нині депутат Андрій Шевченко.

- Якщо оцінювати ввічливість, то тут рахунок 2:2. Вони добряче один одному надавали, - німецький політолог Александр Рар оголосив свої враження від побаченого. -  Якщо оцінювати аргументи, то 2:1 на користь Порошенка. Але ж він грає на своєму полі...

На полі суперника матч був у серпні, коли його продукцію заборонили для ввезення на територію Росії. Рахунок тоді був розгромний, але ж і матч відбувався без судді і не на футбольному полі - а на мінному. 

Висвітлення зборів "Ялтинської європейської стратегії" підготовлено за сприяння Фонду Віктора Пінчука

Українська правда
23.09.2013
Поделиться:
blog comments powered by Disqus
Слушать новости дня
http://myradio.ua/audio/news.mp3

Михаил Жванецкий
Мы умнее тех, кого выбираем

Публикации

Все публикации