Обозреватель | Опросы - , рейтинг, отзывы Search | com.com
Крок до Брюсселя зачинить ворота Митного союзу для України - президент ЄС

Поделиться:
Україна не зможе стати членом Митного союзу Росії, Білорусі та Казахстану, якщо організує зону вільної торгівлі з Євросоюзом. Про це президент Європейської ради Херман Ван Ромпей заявив в інтерв'ю російській газеті КоммерсантЪ.

"Це проблема технічного характеру, перешкода виникає, якщо країна одночасно бере участь в зоні вільної торгівлі і хоче увійти до Митного союзу, тоді як не всі члени союзу є членами СОТ. Ось тоді це перетворюється на модель "або-або", але це не політична проблема, а логічний наслідок - ви не можете мати ЗВТ з нами, і в той же час Митний союз з країнами, що не настільки відкрили власну торгівлю, як це зробили ми. Тому не можна говорити, що це тиск з нашого боку", - пояснив європейський чиновник.

Він зазначив, що наближаються до завершення договори про асоціацію з Молдовою, Грузією, Вірменією та Україною.

"З Україною ми завершили переговори, проте країні необхідно виконати ряд процедур перед підписанням угоди. Ми не вважаємо, що це загрожує російським інтересам, ці країни повинні приймати самостійні рішення, без тиску ззовні", - зазначив Ромпей.

Президент Європейської ради додав, що були проведені переговори, тому з боку Брюсселя ніякого тиску немає, немає умов "якщо ви робите це, то ми зробимо те".

"Якщо країна входить в угоду про асоціацію, що означає і політичну співпрацю, і угоду про зону вільної торгівлі (ЗВТ), то це не повинно сприйматися як перешкода гарним відносинам з Росією - це не модель "або-або", скоріше"і - і", на що в Росії не завжди дивляться аналогічним чином", - уточнив єврочиновник.

Нагадаємо, що 18 вересня Україна схвалила ключову угоду з Євросоюзом, не звернувши уваги на пресинг з боку Москви, яка намагається зупинити політичний рух сусідки в західному напрямку.
Відголос.com
19.09.2013
Поделиться:
blog comments powered by Disqus
Слушать новости дня
http://myradio.ua/audio/news.mp3

Михаил Жванецкий
Мы умнее тех, кого выбираем

Публикации

Все публикации