Обозреватель | Опросы - , рейтинг, отзывы Search | com.com
Reuters: Україна підтримала курс на ЄС, ігноруючи Росію

Поделиться:
18 вересня, Україна дала "добро" ключовій угоді з Євросоюзом, не звернувши уваги на пресинг з боку Москви, яка намагається зупинити політичний рух сусідки в західному напрямку, пише агентство Reuters.

Прем'єр-міністр Микола Азаров сказав, що угоди, які повинні бути підписані в листопаді на саміті в Литві, відкривають для України перспективи "європейської якості життя".

Однак він промовчав щодо його попередниці Юлії Тимошенко, яка залишається за ґратами всупереч закликам європейських лідерів дати свободу лідеру української опозиції.

Reuters констатує, що ЄС засудив переслідування Тимошенко як політично мотивоване, і на знак протесту обмежив партнерство з Києвом, який домагається зони вільної торгівлі з Євросоюзом. Доля Тимошенко може перешкодити угоді у Вільнюсі.

Агентство зазначає, що Київ потрапив під пресинг з боку Москви, свого найбільшого торгового партнера, що підганяє до вступу у Митний союз з Казахстаном і Білоруссю. Кремль побоюється, що якщо Україна домовиться про вільну торговельну зону з ЄС, російський ринок накриє хвиля товарів, які посилять конкуренцію, підірвавши позиції нинішніх гравців.

Зі свого боку, Росія пригрозила Україні у відповідь заходами і продемонструвала це, влаштувавши тривалі затори для українських вантажівок і вагонів на кордоні. Київ давно домагається від Москви зниження цін на імпортований природний газ, але та ставить умовою вступ у Митний союз.

Азаров, діючи в координації з Президентом Віктором Януковичем, сказав, що угоди з ЄС не означають підриву кооперації з Росією та її союзниками.

"Україна хоче приєднатися не просто до найбільшого торгово-економічного об'єднання в світі, а й до спільноти з сучасними стандартами демократії і прав людини", - сказав прем'єр, якого цитує урядовий сайт.

Основу економіки 45-мільйонної України становить експорт сталі, хімікатів і сільгосппродукції. Москва намагається перешкодити колишнім радянським республікам зійти з орбіти її впливу і орієнтувати свої економіки на Євросоюз.

Тим часом, додає Reuters, сусідка України Молдова теж сподівається на аналогічну угоду з ЄС, але отримала попередження зі сходу про заходи, включаючи ймовірне припинення поставок російського газу.

Раніше минулого тижня Москва вкотре заборонила ввезення молдавських вин та алкоголю, пояснивши санітарними підозрами. Також проблеми спостерігаються і в колег росіян у союзній державі - білорусів, які опинилися в центрі калійного скандалу і торгових суперечок.

Нагадаємо, що уряд України сьогодні, 18 вересня, схвалив проект угоди з Євросоюзом про асоціацію, яка передбачає створення зони вільної торгівлі (ЗВТ). Підписати цей документ Київ сподівається в листопаді в рамках саміту Східного партнерства у Вільнюсі.

У серпні радник президента РФ Сергій Глазьєв раніше заявив, що РФ може поставити питання про скасування режиму вільної торгівлі з Україною після підписання нею угоди з ЄС про асоціацію, частиною якої є положення про ЗВТ. Офіційний Київ у відповідь заявив, що Росія не може в односторонньому порядку скасувати режим зони вільної торгівлі (ЗВТ) з Україною, оскільки він регулюється договором про ЗВТ у рамках СНД.

Заклики Москви до вступу в троїстий союз, підсолоджені обіцянкою вирішити наболілу проблему з цінами на поставки енергоносіїв, поки не змогли похитнути бажання Києва підписати угоду про асоціацію з ЄС. На тлі спроб влади РФ поставити питання руба представники вищого ешелону української влади неодноразово закликали не протиставляти євроінтеграцію співпраці з євразійською співдружністю.

Незважаючи на похмурі перспективи, які малюють українській економіці після вступу в ЄС російські чиновники, експерти скептично оцінюють перспективи українського бізнесу і в разі приєднання України до Митного союзу. В останньому випадку, вважають вони, значна частина місцевих підприємств буде видавлена ​​з ринку, поглинена або доведена до банкрутства, а українцям через встановлення високих мит будуть нав'язуватися товари деяких членів об'єднання.
Відголос.com
18.09.2013
Поделиться:
blog comments powered by Disqus
Слушать новости дня
http://myradio.ua/audio/news.mp3

Михаил Жванецкий
Мы умнее тех, кого выбираем

Публикации

Все публикации