Обозреватель | Опросы - , рейтинг, отзывы Search | com.com
Українцям обіцяють зробити доступнішими кредити на житло

Поделиться:
Кредити на житло для населення можуть стати дешевшими. Про це заявив Валентин Рибачук, голова правління Державної іпотечної установи, яка через уповноважені банки фінансує кредити фізичним особам на купівлю нерухомості, пишуть Вести.

При цьому, на скільки саме іпотека стане доступнішою, поки не відомо.

"Ставка рефінансування залежить від вартості залучених на ринку цінних паперів ресурсів (ДІУ залучає грошові ресурси шляхом розміщення облігацій з держгарантією). Якщо вона буде знижуватися, то стане скорочуватися і відсоток рефінансування. Наприклад, наше минуле розміщення відбулося під 14,3% річних, що дозволило нам опустити ставку з 18% до 15,3% річних", - повідомила начальник управління зв'язків з громадськістю ДІУ Ганна Волобуєва.

Неофіційно експерти розраховують на нову прибутковість на рівні 12,5-13,5% річних. "Зазвичай облігації іпотечної установи розміщують у тому ж коридорі, що і держоблігації внутрішньої держпозики, з якими працює Мінфін. Якщо ж скоро банки викуповували останні випуски ОВДП під 12-14% річних, думаю, ДІУ може розраховувати на гривню в середньому під 13% річних (швидше за все, ми побачимо два розміщення). І в підсумку установа зможе опустити свої відсотки для банків на 1-1,5% річних, і на ті ж 1-1,5% знизять ставки для населення кредитори", - зазначив начальник казначейства одного з київських банків.

Здешевлення кредитів на житло відбудеться лише за новими іпотеками і не торкнеться раніше наданих позик.

Банки, що видають кредити за програмою ДІУ, кажуть, що знизять відсотки практично одразу після перегляду ставок ДІУ.

"Звичайно, ми вітаємо зменшення вартості кредитів, але 1-1,5% - це не дуже багато. Адже є ще і банківська комісія: зараз, отримуючи ресурси ДІУ під 15,3%, ми, додаючи свої 2-3% річних, видаємо іпотеку позичальнику під 17,3-18,3% річних. Якщо ставка трохи просяде, то відсоток для клієнтів опуститься на 1-1,5%, але все одно він залишиться досить високим. Інша справа була в 2010-2012 рр., коли ми отримували від іпотечної установи ресурси під 11% - могли кредитувати населення під 14% річних. Тоді попит на ці позики був помітно вищим, ніж зараз", - заявив перший заступник голови правління "Укргазбанку" Станіслав Шлапак.

Тим часом, експерти прогнозують збільшення попиту на іпотеку лише при значному її здешевленні.

"Щоб сім'я з сукупним доходом чоловіка і дружини в 10 тис. грн могла дозволити собі кредит (враховуючи, що не більше половини їхнього доходу повинно йти на обслуговування позики), ставка за ним не повинна перевищувати 11% річних при ануїтетному графіку погашення. А при терміні 30 років - 12% річних", - говорить начальник відділу розвитку роздрібного кредитування банку "Національний кредит" Наталія Тарасенко.

Зазначимо, в 2013 році за програмою ДІУ українцям видали тільки 390 іпотечних кредитів при плані 4 тис. позик.
Відголос.com
16.09.2013
Поделиться:
blog comments powered by Disqus
Слушать новости дня
http://myradio.ua/audio/news.mp3

Михаил Жванецкий
Мы умнее тех, кого выбираем

Публикации

Все публикации