Обозреватель | Опросы - , рейтинг, отзывы Search | com.com
Росія побоїться застосувати до України санкції після підписання угоди з ЄС - посол Євросоюзу

Поделиться:
Голова представництва Європейського Союзу в Україні Ян Томбінський вважає, що підписання Угоди про асоціацію не виллється в торгову кризу між Російською Федерацією та Україною.

"Я глибоко впевнений в тому, що не буде кризи між Росією і Україною, оскільки торговий конфлікт не в інтересах РФ", - зазначив він під час презентації проекту ЄС - Україна Сильніші разом у вівторок у Києві.

Томбінський наголосив, що Росія має дуже гарні відносини з європейськими і не тільки країнами і прийняття негативного рішення щодо конкретної країни впливає і на відносини з третіми країнами.

"Тому я переконаний, що не буде такої торгової кризи. Угода про асоціацію та імплементація цього документа відкриють для українських підприємств і економіки перспективи для того, щоб потрапити на європейський ринок", - зазначив посол.

На його думку, це позитивно позначиться і на Росії, адже економічний розвиток України буде впливати і на сусідні країни. Зокрема йдеться про зростання товарообігу, створення робочих місць і деякі інші аспекти.

Нагадаємо, що 14 серпня, за даними Федерації роботодавців України (ФРУ), митна служба Росії включила до переліку "ризикових" всіх без винятку українських імпортерів, що фактично на невизначений час блокувало поставку товарів з України. Наявність складнощів на митниці підтвердили цілий ряд українських підприємств. 19 серпня Міністерство доходів і зборів України провело переговори зі своїми російськими колегами з Федеральної митної служби. Сторони домовилися про те, що додаткові процедури митного контролю щодо українських товарів не застосовуються, товари українських підприємств перетинають російську митницю в штатному режимі. Пізніше в посольстві РФ в Україні зазначили, що ситуація з українськими продуктами на російському кордоні була репетицією з посилення контролю у разі підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Учора перший віце-прем'єр РФ Ігор Шувалов з посиланням на висновки групи юристів заявив, що Нормативні бази Євросоюзу і Митного союзу несумісні, і в разі приєднання до зони вільної торгівлі ЄС Україна не зможе узяти на себе ряд зобов'язань Митного союзу. Прем'єр Росії Дмитро Медведєв зазначив, що Україна повинна зробити вибір, і що "при підписанні відповідного документа з державами Євросоюзу, договору про асоційоване членство, практично для наших українських партнерів вхід до Митного союзу буде закрито".
Відголос.com
10.09.2013
Поделиться:
blog comments powered by Disqus
Слушать новости дня
http://myradio.ua/audio/news.mp3

Михаил Жванецкий
Мы умнее тех, кого выбираем

Публикации

Все публикации