Обозреватель | Опросы - , рейтинг, отзывы Search | com.com
У Норвегії до влади прийшли консерватори

Поделиться:

У результаті парламентських виборів у Норвегії перемогла правоцентристська коаліція.

Підрахунок 95,2% голосів виборців показав, що Робоча партія, очолювана нинішнім прем'єром Йенсом Столтенбергом, втратила підтримку норвежців, повідомляє кореспондент "Української правди". 

За лейбористів проголосували 30,8% виборців, що на 4,6% менше, ніж на виборах у 2009 році. Нинішня підтримка дає партії 55 мандатів у парламенті. 

У свою чергу головний конкурент Робочої партії, Права консервативна партія отримала 26,9% голосів, що більше на 9,6% у порівнянні з минулими виборами. Вона отримує 48 мандатів, однак за допомогою інших партій їй вдається сформувати більшість. 

Партія прогресу (29 мандатів; 16,2% голосів), Християнська народна партія (10 мандатів, 5,6% голосів) і Ліва ліберальна партія (9 місць; 5,6% голосів), разом із Правими консерваторами, становлять правоцентристську коаліцію, яка, за попередніми даними, отримує 93 зі 169 місць у парламенті.

На посаду прем'єр-міністра претендує голова Партії консерваторів Ерна Солберг.

 

У свою чергу чинний прем’єр, лідер лейбористів Столтенберг визнав поразку лівоцентриської коаліції, яка була при владі протягом 8 років, і заявив, що його партія буде "конструктивною й діяльною опозицією".

"Українська правда"

Все про: Норвегія, вибори

Українська правда
10.09.2013
Поделиться:
blog comments powered by Disqus
Слушать новости дня
http://myradio.ua/audio/news.mp3

Михаил Жванецкий
Мы умнее тех, кого выбираем

Публикации

Все публикации