Обозреватель | Опросы - , рейтинг, отзывы Search | com.com
ЗМІ: Мельника знайшли за океаном

Поделиться:

Колишній ректор Податкової академії Петро Мельник перебуває в США.

Про це пише газета Комерсант-Україна з посиланням на джерело у МВС.

"Місцезнаходження Петра Мельника було встановлено ще в середині серпня, після чого він був затриманий американською поліцією",- повідомив співрозмовник.

Він не уточнив, у якому саме місті відбулося затримання. Слід зазначити, що, за даними ЗМІ, дочка Петра Мельника живе в Лос-Анджелесі. 

Співрозмовники видання у МВС зазначають, що, оскільки між Україною й США немає договору про екстрадицію, добитися видачі Мельника буде складно.

"Втім, нашим співробітникам буде надана можливість проводити певні слідчі дії, зокрема допити",— розповіли джерела у МВС. 

Щоправда, раніше США не видали Україні екс-прем'єра Павла Лазаренко.

Як повідомили в Генпрокуратурі, можливості для екстрадиції Мельника все-таки існують.

"Згідно з діючою практикою, якщо із країною відсутній договір про екстрадицію, то правова допомога може бути зроблена на умовах взаємності. Тобто ми направляємо відповідний запит у країну, від якої хочемо одержати допомогу, а в обмін письмово гарантуємо владі цієї країни, що в майбутньому розглянемо їхній запит про надання аналогічного виду правової допомоги",- пояснили  в ГПУ.

Для вирішення питань про екстрадицію в такій ситуації підключаються дипломатичні канали.

"Уповноважений орган нашої держави направляє в МЗС запит про надання правової допомоги, а потім МЗС дипломатичним шляхом передає запит компетентному органу країни, якої адресований запит",- зазначили в ГПУ.

Крім того, як повідомили в Генпрокуратурі, запит на екстрадицію може бути спрямований на підставі запиту й іншої країни.

Раніше джерела в правоохоронних органах повідомляли, що Мельник нібито знайдений в Австрії, куди потрапив через Білорусь.

27 серпня Захарченко заявив, що правоохоронні органи встановили місце знаходження екс-ректора Національного університету Державної податкової служби Петра Мельника і готуються до його затримання та екстрадиції в Україну.

27 липня ректор Національного університету державної податкової служби Петро Мельник був затриманий співробітниками міліції  у власному кабінеті при отриманні хабара.

1 серпня Печерський райсуд помістив Мельника під домашній арешт, після того, як адвокати заявляли про погіршення стану його здоров'я.

7 серпня на нього одягли спеціальний браслет, який дозволяє відстежувати всі переміщення заарештованого. У ніч на 9 серпня Мельник зняв браслет і зник у невідомому напрямку.

14 серпня Мельник був оголошений в міжнародний розшук, оскільки з'явилася інформація, що в ніч на 9 серпня він втік до Білорусі.

Українська правда

Все про: Мельник

Українська правда
09.09.2013
Поделиться:
blog comments powered by Disqus
Слушать новости дня
http://myradio.ua/audio/news.mp3

Михаил Жванецкий
Мы умнее тех, кого выбираем

Публикации

Все публикации