Обозреватель | Опросы - , рейтинг, отзывы Search | com.com
ЄС прямим текстом попросив Москву не тиснути на Україну

Поделиться:

Міністри закордонних справ країн Євросоюзу попередили Росію про те, що не слід чинити тиск на сусідів, які прагнуть до тісніших відносин із Заходом.

Як передає "Інтерфакс-Україна", після зустрічі з верховним представником із закордонних справ і політики безпеки ЄС Кетрін Ештон в суботу у Вільнюсі міністри визнали: країни Східного партнерства "стикаються з великим тиском".

"Якщо говорити про наші відносини з сусідами на Сході, ми хочемо, щоб вони могли самі вибирати свої економічні та політичні відносини", - заявила Ештон.

У свою чергу міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс попередив, що "тиск Росії на Україну та інших східних партнерів посилюватиметься, тому важливо, щоб питання залишалося на порядку роботи ЄС".

Нагадаємо, раніше радник президента РФ Сергій Глазьєв заявляв, що у разі підписання угоди про асоціацію з Євросоюзом Україна перестане бути для Росії стратегічним партнером і фактично втратить статус суб'єкта міжнародного права.

Також Глазьєв заявляв, що підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС суперечить планам Києва отримати статус спостерігача при Євразійському економічному союзі.

Як відомо, Україна та Євразійська економічна комісія (ЄЕК) домовилися про поглиблення взаємодії. Відповідний меморандум підписали 31 травня у Мінську прем'єр України Микола Азаров і голова колегії ЄЕК Віктор Христенко. Меморандум передбачає участь України у роботі ЄЕК та її структурах, зокрема Митному союзі (МС).

Митний союз Росії, Білорусії й Казахстану почав функціонувати з 2011 року, у січні 2012 року були введені в дію базові угоди, що формують Єдиний економічний простір (ЄЕП).

З лютого 2012 року приступив до роботи регулювальний орган МС і ЄЕП - Євразійська економічна комісія. Наступним етапом інтеграції має стати створення до 1 січня 2015 року Євразійського економічного союзу.

Все про: Росія, асоціація, Євросоюз

Українська правда
07.09.2013
Поделиться:
blog comments powered by Disqus
Слушать новости дня
http://myradio.ua/audio/news.mp3

Михаил Жванецкий
Мы умнее тех, кого выбираем

Публикации

Все публикации