Обозреватель | Опросы - , рейтинг, отзывы Search | com.com
Мінкультури вимагає від солістки Нацопери Абдулліної вибачень за зневагу до української мови

Поделиться:
Міністерство культури України вимагає від солістки Національної опери Катерини Абдулліної публічних вибачень. Свобода вимагає притягнути співачку до відповідальності за розпалювання міжнаціональної ворожнечі.

Про це йдеться у повідомленні прес -служби Мінкультури.

"Ми вимагаємо публічного вибачення від Абдулліної. Вона має публічно попросити вибачення не тільки в учнів та педагогів україномовних шкіл, а й у всіх громадян України, оскільки своєю заявою образила все суспільство" , - йдеться у заяві мінкульту.

"Дуже шкода, що у галузі культури працює людина з таким низьким особистим рівнем культури. Солістка Національної опери, яка повинна бути носієм духовності на національного культурного багатства, замість цього постала перед громадськістю як аморальна, нетолерантна особа", - заявили в Мінкульті.

У відомстві також зазначили, що Абдулліна, представляючи Україну на міжнародному рівні і виконуючи українські народні пісні, повинна поважати культуру, носієм якої вона виступає у своїй професійній діяльності.

"Але замість цього вона дозволяє собі публічно висловлювати зневагу до мови та її носіїв" , - йдеться у повідомленні.

Крім того, народні депутати України від ВО Свобода Ігор Мірошниченко, Андрій Мохник, Ірина Фаріон та Олександр Мирний направили звернення до голови Служби безпеки України, генерального прокурора України, міністра внутрішніх справ і міністра культури з вимогою притягнення до кримінальної відповідальності солістки Національної опери України Катерини Абдулліної. Парламентарії зазначили, що співачка розпалює міжнаціональну ворожнечу і поширює українофобські висловлювання на власній сторінці у соціальній мережі Facebook.

Нагадаємо, солістка Національної опери України Катерина Абдулліна вкрай нешанобливо висловилася на адресу дітей україномовних шкіл та їхніх батьків.

Зокрема, в соціальній мережі Facebook співачка повідомила, що віддала свою доньку в російськомовну гімназію. Як зазначила Абдулліна, вона рада, що її дитина "навчається серед морально здорових дітей".

Нижче ми наводимо цитату Абдулінної без купюр і змін.

"Отдала своего ребенка в русскую гимназию и еще ни разу не пожалела. Все предметы по русски (пунктуация приводится без исправлений - Корр.) все предельно ясно и понятно. А больше всего понравилась торжественная линейка, я даже плакала. По русски очень красиво говорили старшеклассники. Пели и читали стихи. Да вобщем то контингент родителей и детей резко отличается от украинских школ. В первом классе 3 раза в неделю укр. мова, и выпускники гимназии разговаривают на ней куда лучше чем выпускники укр. школ. Я рада, что моя дочь учится среди морально здоровых детей. А не среди быдла”, - написала Абдулліна.
Відголос.com
06.09.2013
Поделиться:
blog comments powered by Disqus
Слушать новости дня
http://myradio.ua/audio/news.mp3

Михаил Жванецкий
Мы умнее тех, кого выбираем

Публикации

Все публикации