Обозреватель | Опросы - , рейтинг, отзывы Search | com.com
Українські головні убори: данина традиціям

Поделиться:

Ще з давніх часів періоду Київської Русі дівчата ходили з непокритою головою на противагу заміжнім жінкам. Коли жінка виходила заміж, то обов\\\'язково мала закривати голову, а з\\\'явитись без головного убору означало зганьбити себе.

Найдавнішим жіночим головним убором по всій Україні та й взагалі у східних слов\\\'ян було довге полотнище: намітка, праобраз хустки. Намітки вироблялись із тонкої пряжі і на кінцях прикрашались тканими або вишитими візерунками. Орнамент на тканині, манера зав\\\'язування та способи укладання - все це залежало від місцевості та індивідуального смаку господині.

Як правило, українки поєднували два головні убори: намітку, яка могла бути понад три метри завдовжки і яку пов\\\'язували на очіпок, та шапочку, виготовлену з парчі чи оксамиту. Згодом на зміну традиційним наміткам прийшла хустка, яку з часом стали зав\\\'язувати і просто на волосся.

У селянському побуті хустка відігравала також роль обрядової символіки. Нею накривали хліб, її використовували у весільному ритуалі: наречена дарувала вишиту власноруч хустку своєму судженому, перев\\\'язуючи йому руку. Багато народних пісень складено про хустку, як символ кохання між дівчиною та парубком. Немало сліз розбиті серця у розлуці чи зраді виплакали у традиційну хустку.

Мода на капелюшки прийшла з Європи від заможних верств населення. Аристократки надавали великого значення оригінальності капелюшків, і бувало, що ціна модного головного убору прирівнювалась до коштовностей. А поява на світському заході у новому вбранні була приголомшливо ефектною і викликала заздрість.

Сучасна жінка теж має шанс виділитися за допомогою головного убору. Тут важливо поєднати власну фантазію з гарним смаком, і успіх вам забезпечено. Тільки треба докласти трішечки зусиль. Наприклад, куплену хустку можна вишити шовковими чи вовняними нитками, прикрасити намистинками, бісером, або накласти з кольорової тканини аплікацію. А капелюшок можна доповнити штучними квітами, стрічками. Для того, щоб підкреслити загадковість, накиньте вуаль. Літні солом\\\'яні капелюшки - це широке поле для творчості. Внесіть до вашого головного убору рідні етнічні мотиви й виглядатимете неперевершено!

M-Ukraine
03.09.2013
Поделиться:
blog comments powered by Disqus
Слушать новости дня
http://myradio.ua/audio/news.mp3

Михаил Жванецкий
Мы умнее тех, кого выбираем

Публикации

Все публикации