Обозреватель | Опросы - , рейтинг, отзывы Search | com.com
Екс-міністри та їх заступники отримували липовий статус учасника бойових дій - ЗМІ

Поделиться:

У період з 2000 по 2012 роки статус учасника бойових дій за "операції в Косово" отримали 385 військовослужбовців МВС, які ніколи не перебували там у якості національного контингенту або персоналу.

Серед них, як стало відомо ZN.UA, - міністри МВС Юрій Кравченко, Юрій Смирнов та Микола Білоконь, заступники міністра Микола Любар, Олександр Міленін, Геннадій Москаль та Олександр Новіков, начальник головного штабу МВС Віктор Зубчук, керівник міністерського апарату Олександр Харламов, голова господарського управління міністерства Володимир Подзигун.

А також керівник Центру культури і мистецтв МВС, ректор Національного університету внутрішніх справ, начальник Центру громадських зв'язків апарату міністра, заввідділом тижневика "Іменем Закону" та багато інших.

"Схема отримання статусу була гранично проста. Двічі на рік керівництво ООН обов'язково проводить так звані медальні паради. Це урочистий захід, на якому члени місії нагороджуються медаллю ООН "На службі миру". На цих заходах повинні бути присутніми керівники підрозділів місії та представники керівників відомств, що відправили свої підрозділи. Таким чином, в МВС формувалася делегація, яка прямувала з одноденним візитом у Косово для підняття бойового духу і нагородження своїх підлеглих", - пише видання.

До складу делегації, що затверджується першими особами міністерства, потрапляли генерали, полковники, молодший офіцерський склад і навіть журналісти. Прибувши на один день у Косово, вони брали участь у нагородженні і поверталися до Києва.

А потім ставили свій підпис під типовим рапортом з проханням розглянути питання про визнання його учасником бойових дій "у зв'язку з тим, що такого-то числа я перебував у службовому відрядженні у складі Спеціального миротворчого підрозділу МВС України в Косово".

При цьому до рапорту додавалася типова довідка про те, що офіцер такий-то "залучався до проведення спеціальних операцій з перекриття контрабандних шляхів провозу вогнепальної зброї та наркотиків на територію Косово і їх вилучення, а також до операцій з конвоювання вибухонебезпечних предметів".

Командир підрозділу І.Касьян, даючи свідчення в прокуратурі, визнав, що ці довідки підписувалися "оскільки було пряма вказівка ​​з міністерства", а готувалися вони "для того, щоб надалі представники МВС на їх підставі отримали статус учасника бойових дій".

І, незважаючи на те, що всі офіцери та цивільні особи, які відвідували заходи в Косово, юридично не могли залучатися до миротворчих операцій, Центральна комісія МВС України з розгляду питань, пов'язаних з визначенням статусу учасника бойових дій, одноголосно голосувала про визнання VIPів української міліції учасниками бойових дій.

Як відомо, власникам цього статусу, за українським законодавством, надається цілий ряд пільг - від безкоштовних путівок до санаторіїв до 75-відсоткової знижки на оплату комунальних послуг.

Все про: МВС

Українська правда
01.09.2013
Поделиться:
blog comments powered by Disqus
Слушать новости дня
http://myradio.ua/audio/news.mp3

Михаил Жванецкий
Мы умнее тех, кого выбираем

Публикации

Все публикации