Обозреватель | Опросы - , рейтинг, отзывы Search | com.com
Сірий кардинал Кремля повертається у владу - ЗМІ

Поделиться:
У вівторок, 20 серпня, газета Известия з посиланням на джерела в уряді РФ повідомила, що колишній віце-прем'єр Владислав Сурков погодився стати помічником президента з питань інноваційного розвитку.

"Останнім часом Сурков цікавився саме цими темами - інноваціями, модернізацією і т.д. Саме цими сферами він займеться на посаді помічника президента. Можливо, його колишня посада віце-прем'єра була вищою, але нова посада влаштувала і Владислава Юрійовича, і керівництво країни", - повідомило джерело видання.

Нагадаємо, Владислав Сурков був звільнений з посади голови апарату уряду указом Путіна за власним бажанням 8 травня. Однією з головних версій звільнення Суркова називають звинувачення у спонсоруванні російської опозиції.

Сурков, котрий працював у кремлівській адміністрації з 1999 року, вважався "сірим кардиналом" російської політики. Його називали головним ініціатором створення Единой России і прокремлівських молодіжних рухів таких як Идущие вместе і Наши. Після відходу Суркова його місце в адміністрації президента РФ зайняв єдинорос В'ячеслав Володін.

Сурков, за його власними словами, добровільно подав у відставку, а соратники віце-прем'єра розповідали ЗМІ, що він був розчарований ставленням керівництва країни до теми інновацій.

"В уряді він почувався некомфортно. Тепер Сурков буде працювати не на технічній посаді, а в Кремлі - там у нього будуть всі можливості розвинути сферу інновацій", - заявило інформоване джерело.

Як з'ясували Известия, Суркову надійшла не одна пропозиція роботи, а цілих чотири.

Як і очікувалося, Сурков, у якого дуже хороші стосунки з президентом Чечні Рамзаном Кадировим, отримав пропозицію зайняти місце повпреда президента і одночасно віце-прем'єра Олександра Хлопоніна.

Друга пропозиція надійшла в розпал конфлікту навколо Міністерства розвитку Далекого Сходу. У середині липня Володимир Путін різко критикував чиновників відомства. Тоді високопоставлений співрозмовник у Білому домі запевняв Известия, що відставка міністра Віктора Ішаєва відбудеться вже восени. За словами джерела, президент може повернутися до ідеї віце-прем'єра Ігоря Шувалова, - створити державну корпорацію, на чолі якої поставити "сильну особистість". Саме цією сильною особистістю і повинен був стати Сурков.

Третя пропозиція Владиславу Суркову стосувалася вже теми високих технологій. За даними джерел, віце-прем'єру пропонували очолити корпорацію, яка об'єднала б Роснано і фонд Сколково.

На думку аналітиків, жодну з цих пропозицій колишній віце-прем'єр не прийняв, оскільки не побажав бути в підпорядкуванні В'ячеслава Володіна, який змінив його на посаді куратора внутрішньої політики Кремля.
Відголос.com
20.08.2013
Поделиться:
blog comments powered by Disqus
Слушать новости дня
http://myradio.ua/audio/news.mp3

Михаил Жванецкий
Мы умнее тех, кого выбираем

Публикации

Все публикации