Обозреватель | Опросы - , рейтинг, отзывы Search | com.com
В Канаді знайшли підземний оазис, ізольований від світу мільярди років ВІДЕО

Поделиться:
На території Канади геологи виявили підземний оазис, який зберігав у собі великі запаси води та був ізольований від решти світу протягом 2,6 мільярда років, пише журнал Nature.

Як зазначають вчені, це може свідчити про можливість існування подібних водойм та життя в них на Марсі.

"Ми виявили систему водойм у надрах Канади, яка існує вже декілька мільярдів років і здатна підтримувати життя. Наше відкриття має бути цікаво колегам, які займаються проблемою еволюції мікробів в ізоляції, і допоможе знайти відповідь на питання - як зароджується життя і як воно виживає в екстремальних умовах на Землі та інших планетах", - заявив Кріс Баллентайн з університету Манчестера.

Баллентайн та його колеги виявили підземний "оазис", вивчаючи породи із глибинної шахти в районі міста Тіммінс у центральній Канаді. Під час буріння шахти, на позначці 2,4 кілометра, дослідники наштовхнулися на підземний оазис.

Обчисливши концентрацію ізотопів ксеону всередині води, вчені змогли оцінити вік знахідки. Виявилося, що "оазис" був дуже давнім - його мінімальний вік склав 1,5 мільярда років, а найбільш ймовірний - 2,64 мільярда років.

За словами вчених, цей оазис в принципі придатний для зародження та існування життя - він містить багато водню, кисню, метану, аміаку та інших "цеглинок" життя.

На даний час учені планують вивчити воду на наявність у ній живих організмів.

Дослідники також зазначають, що подібні підземні оазиси можуть існувати на Марсі чи інших планетах, поверхня яких не здатна підтримувати життя.

Раніше вчені проаналізували ізотопний склад зразків глибинної мантії Місяця і дійшли висновку, що молекули води в них за своїм походженням схожі на земні.
Відголос.com
16.06.2013
Поделиться:
blog comments powered by Disqus
Слушать новости дня
http://myradio.ua/audio/news.mp3

Михаил Жванецкий
Мы умнее тех, кого выбираем

Публикации

Все публикации