Обозреватель | Опросы - , рейтинг, отзывы Search | com.com
Біля берегів Криму виловили загадкову диво-рибу ВІДЕО

Поделиться:
Навіть найдосвідченіші рибалки не змогли її упізнати - бо в Чорному морі такої ще не бачили.

Невідома риба запливла в Чорне море - біля берегів Балаклави вона потрапила в тенета рибалок, повідомляє TCH.ua

Ті істоту не ідентифікували і віднесли її до севастопольського Інституту біології південних морів. Прибульцеві там дуже здивувалися і зраділи, бо таких риб у Чорному морі досі не бачили.

Фахівці встановили – це кам'яний окунь або групер.

"Це унікальне сімейство, його представники можуть бути від 30 см до майже 3 метрів, відповідно і вага теж коливається від декількох десятків грам до 400-450 кг. Молодець, що він дійшов до нас, це унікальній випадок", - каже головний зберігач фондів Севастопольського акваріуму-музею Алла Короткова.

Щоправда, вчені ще не з'ясували, який саме це вид групера. Трохи менший середземноморський чи гігантський – який мешкає в Індійському та Тихому океанах.

Гігантські групери, що мешкають у коралових рифах – одинаки. На здобич чекають у засідці. До пащі морського велетня потрапляють не лише риби, а й омари, акули та навіть скати. М'ясо ж самого групера вважають делікатесом.

Як із мальків виростають велетні, в севастопольському акваріумі спостерігали не раз. Тож науковці сподіваються, що і групер колись вражатиме своїми розмірами.

"Середземноморські групери, вони теж до 70 кг досягають ваги і більше метра в довжину, але і часу пройде чимало, бо щоб риба досягла гігантських розмірів, це потрібно не менше 20 років", - зазначає завідуючий Севастопольського акваріуму-музею Сергій Бродський.

За останні 10 років, кажуть іхтіологи, в Чорне море завітали 15 новачків. Рибалки приносили в акваріум і червону баракуду, і блакитного краба, і смугастого бопса. Але, на відміну від попередніх прибульців, групер потрапив до рук фахівців цілий та неушкоджений.

Чому він вирішив змінити місце прописки та воду на менш солону, здолавши тисячі кілометрів, невідомо. На думку вчених, це може свідчити, зокрема, про покращення екології Чорного моря.

Відголос.com
16.06.2013
Поделиться:
blog comments powered by Disqus
Слушать новости дня
http://myradio.ua/audio/news.mp3

Михаил Жванецкий
Мы умнее тех, кого выбираем

Публикации

Все публикации