Обозреватель | Опросы - , рейтинг, отзывы Search | com.com
Названа десятка українських банків, яка тримає майже третину внутрішнього держборгу України

Поделиться:
На топ-10 банків-власників боргових зобов'язань українського Мінфіну припадає 28% всього внутрішнього держборгу. На початок липня в їхніх портфелях зосередилися ОВДП на 64,2 млрд грн, підрахував Forbes.ua.

"Облігації внутрішньої держпозики - найзручніший з точки зору використання, дуже надійний і абсолютно ліквідний інструмент", - пояснив перший заступник голови правління Укрсоцбанку Сергій Маноха. З січня по червень 2013 року вкладення банків в цей інструмент зросли на 26%. Обсяги кредитування за той же період збільшилися лише на 4,7%.

За даними видання, за підсумками першого півріччя в топ-3, крім державних Укрексімбанку та Ощадбанку, потрапив Райффайзен Банк Аваль. Частка ОВДП в активах Укрексіма і Ощадбанку дійшла до 24,7% і 16,5% відповідно, тоді як у Авалю - 14,7%.

У найбільшої за активами фінустанови України, Приватбанку, портфель ОВДП, навпаки, тільки 160 млн грн, або 0,1% активів.
Інфографіка Forbes.ua

Видання пише, що Райффайзен Банк Аваль настільки великий портфель ОВДП отримав давно - ще після кризи 2008-2009 років. "Після кризи ми зіткнулися з проблемою відсутності достатньої кількості надійних позичальників, і в умовах надлишкової на той момент ліквідності вкладення в державні цінні папери виглядали хорошою альтернативою", - розповів голова казначейства цього банку Володимир Кравченко.

У свою чергу, держбанки зосередили держборг не так давно. Портфель ОВДП Укрексімбанку з січня по червень злетів майже втричі - з 8,6 до 22,6 млрд грн. У Ощадбанку - більш ніж удвічі - з 6,4 до 15,8 млрд грн.

Forbes.ua відзначає, що інтерес приватних банків до боргових інструментів влади знижуватиметься. Ще в квітні, наприклад, десятий за розміром активів банк країни - Надра Банк - повністю позбувся ОВДП у своєму портфелі. Не входить активне придбання боргових інструментів Мінфіну і в плани Райффайзен Банку Аваль та Укрсоцбанку.

"Якщо у нас буде зайва ліквідність, ми, звичайно ж, будемо брати участь в аукціонах Міністерства фінансів. Але в цілому наш портфель ОВДП вже досить великий, і ключове завдання зараз - нарощувати портфель кредитів", - пояснили в Укрсоцбанку. Аналогічні завдання і в інших приватних банків, резюмує видання.
Відголос.com
15.08.2013
Поделиться:
blog comments powered by Disqus
Слушать новости дня
http://myradio.ua/audio/news.mp3

Михаил Жванецкий
Мы умнее тех, кого выбираем

Публикации

Все публикации