Обозреватель | Опросы - , рейтинг, отзывы Search | com.com
З'явилися перші фото нових біометричних паспортів ВІДЕО

Поделиться:
Журналістам до рук потрапили перші екземпляри нових біометричних паспортів.

Варто відзначити, що паспорти на вигляд звичайні, синього кольору, а друга сторінка зроблена з пластику, пише газета Вести. Чип із біологічними даними вшитий в задню обкладинку паспорта, там є оцифроване фото обличчя і відбитки пальців. При цьому пошкодити його фактично неможливо, він дуже тонкий і непомітний.

"Спочатку хотіли, щоб на чипі зберігалися не тільки відбитки пальців, але і сканована райдужна оболонка ока. Але вибрали те, що надійніше. Наприклад, в ОАЕ спочатку були дані ока, але пізніше з'ясувалося, що медики придумали, як обдурити комп'ютер і змінити райдужну оболонку. І там стали додавати в документи "пальчики", - розповів заступник гендиректора консорціуму ЄДАПС Олександр Драников.

Оприлюднена вартість документа - 170 грн. Однак наразі коштів у держбюджеті не достатньо для видачі паспортів в Україні, нема за що закупити обладнання для зчитування відбитків пальців, для чого потрібні 700-800 млн грн. При цьому вже були відправлені перші партії зразків для українців з Молдови та Росії.

"До нас надійшло близько 9 тисяч заяв на отримання таких документів від наших громадян, які проживають за кордоном. Щоб отримати біопаспорт, потрібно звернутися в посольство і заповнити всі бланки, зробити фото і залишити відбитки пальців. Все це передається до нас, а пізніше готові документи ми віддаємо в посольства, де їх і можна забрати", - заявив заступник директора департаменту інформаційної політики МЗС Василь Зварич.

Наразі паспорт коштує 35-40 доларів, його роблять за три місяці, а в терміновому порядку за 10 днів і за іншу ціну.

Як повідомлялося 7 червня, Міністерство закордонних справ України почало видачу біометричних паспортів громадянина України для виїзду за кордон, які живуть або тимчасово перебувають за кордоном.

Відголос.com
15.06.2013
Поделиться:
blog comments powered by Disqus
Слушать новости дня
http://myradio.ua/audio/news.mp3

Михаил Жванецкий
Мы умнее тех, кого выбираем

Публикации

Все публикации