Обозреватель | Опросы - , рейтинг, отзывы Search | com.com
Путіна не любить дедалі більше росіян - соціологи

Поделиться:
З кожним роком рейтинг президента РФ Володимира Путіна серед росіян падає дедалі нижче, стверджують соціологи, посилаючись на статистику Левада-центру та ВЦДГД.

Як пише газета Ведомости, з 2007 року вдвічі зросла кількість тих, хто оцінює російського лідера "безумовно негативно" - з 10% до 20%, в той час як група "розчарованих" у Путіні збільшилася з 9% до цілих 22%.

Найкраще, згідно з результатами опитувань, Путіна оцінювали в 2008 році після військового конфлікту між Росією і Грузією в Південній Осетії. Тоді Путін був прем'єр-міністром, і його діяльність максимальною оцінкою в 10 балів оцінили 24% громадян, а нижче 5 балів - тільки 14%. Зараз же президент Путін отримав максимальну оцінку тільки від 5% росіян, менше 5 балів дали 29%.

Згідно дослідження Левада-центру, на думку росіян, зараз Путін висловлює інтереси передусім силовиків (40,7% респондентів), олігархів (34,6%) і бюрократів (30,3%). Аналогічні показники наводяться і щодо прем'єра Дмитра Медведєва: найбільше громадян вважає його виразником інтересів оточення Путіна (38,9%), на другому місці, як і в президента, - олігархи і банкіри (34,9%), на третьому - бюрократи (26 , 1%).

Глава Політичної експертної групи Костянтин Калачов у коментарі Газете.Ru назвав результати опитування "зрізом актуальних стереотипів масової свідомості". "Путін у ньому виражає інтереси силовиків, Медведєв - Путіна та олігархів. Соціального оптимізму в суспільстві не додається", - зробив висновок політолог.

"Путін повернувся як "якір" стабільності, але в регіонах дедалі більше людей готові протестувати", - каже Михайло Дмитрієв - голова Центру стратегічних розробок (ЦСР), який свого часу із вражаючою точністю спрогнозував московські протести.

Дослідження ЦСР показало, що 63% респондентів, що живуть у регіональних містах-мільйонниках, готові протестувати, якщо постраждають від економічної кризи.

Середня цифра "протестного потенціалу" у Росії склала 43%, в той час, як серед москвичів – лише 15%. За словами Дмитрієва, це свідчить про нестабільність російського суспільства.
Відголос.com
09.08.2013
Поделиться:
blog comments powered by Disqus
Слушать новости дня
http://myradio.ua/audio/news.mp3

Михаил Жванецкий
Мы умнее тех, кого выбираем

Публикации

Все публикации