Обозреватель | Опросы - , рейтинг, отзывы Search | com.com
У Криму готують вказівники двома мовами, українську забули

Поделиться:

До курортного сезону наступного року в кримських містах установлять півтори тисячі туристсько-інформаційних вказівників російською та англійською мовами.

Про це повідомив офіційний сайт уряду АРК із посиланням на міністерство курортів і туризму Криму.

Вказівники будуть розміщені біля туристичних об’єктів у Бахчисараї, Керчі, Алушті, Судаку, Євпаторії, Сімферополі та Севастополі.

Всього планується виготовити вказівники для 45 туристичних об’єктів Сімферополя, 44 – Севастополя, 9 – Судака, 21 – Алушти, 30 – Бахчисараю, 41 – Керчі та 47 – Євпаторії.

Міністр курортів і туризму Криму Олександр Лієв повідомив, що наразі лише визначені місця встановлення цих знаків, повідомляє Радіо Свобода.

"Зміст доопрацьовуватиметься додатково. Коли вже будуть виділені кошти, коли буде зрозумілий дизайн і так далі. А взагалі – на п'яти чи шести мовах хотілося б, як мінімум", – сказав міністр Олександр Лієв.

Відсутність української мови викликала невдоволення серед громадськості, зазначає Радіо Свобода.

Голова кримської громадської організації "Український дім" Андрій Щекун каже, що знову пересвідчився – чиновникам вірити не можна.

Тож кримська громадськість починає петиційну кампанію з метою примусити посадовців та іноземних партнерів виконувати чинне законодавство щодо державної мови.

"У принципі, конституція кримської автономії дозволяє поряд із державною українською мовою використовувати, наприклад, кримськотатарську чи російську. Але – "поряд", а не "замість". І це також не є дозволом не виконувати Конституцію України і чинне законодавство щодо державної мови", – заявив Щекун.

Експерт проекту "Диверсифікація і підтримка туристичного сектора Криму" Рустем Тагаров  здивований урядовою інформацією про двомовні вказівники.

"Принципове рішення ще не ухвалене ані в міністерстві, ані в проекті. Крапку ставити ще рано. Проект зараз оголошуватиме тендер щодо виготовлення цих вказівників. І не проблема, щоб там були багато мов. Але це має поміститися на самому форматі цих табличок. Я ж вважаю, що українська мова на них, як державна, має бути присутня", – зазначив експерт Рустем Тагаров.

Все про: Крим, мова

Українська правда
09.08.2013
Поделиться:
blog comments powered by Disqus
Слушать новости дня
http://myradio.ua/audio/news.mp3

Михаил Жванецкий
Мы умнее тех, кого выбираем

Публикации

Все публикации