Обозреватель | Опросы - , рейтинг, отзывы Search | com.com
Вченим за допомогою світла вдалося пробити "діру у часі" ВІДЕО

Поделиться:
Група електротехніків під керівництвом інженера Джозефа Лакенса з американського Університету Пурдью зуміла за допомогою світла створити "діру у часі", здатну приховувати інформацію.

Науковцями були використані лазери, щоб створити щось на зразок "плаща-невидимки", який би зміг ховати інформацію в "часовій дірі", пише Nature.

В основу своєї роботи вчені поклали відкриття британця Вільяма Генрі Фокса Тальбота, батька фотографії, який ще в першій половині XIX століття описав феномен, що пізніше отримав назву "ефект Тальбота".

Він експериментальним шляхом довів, що світло під час проходження через дифракційну решітку розпадається на промені, які за допомогою відбивань на поверхні з протилежного боку утворюють повторюваний візерунок ("килим Тальбота").

Американські вчені пішли далі і спробували створити "розриви" у візерунку шляхом чергування інтенсивності подачі світла на решітку.

Для цього використовувався лазер, промінь якого трансформувався за допомогою спеціального модулятора. На звороті решітки в цей час вимальовувався все той же "візерунок" зі світла. Проте в окремі періоди часу різні частоти модуляції збігалися, і на "килимі" з'являлися темні зони.

У таких ось "дірках у часі", як розраховують дослідники, і стане можливим ховати інформацію під час передачі по, наприклад, оптоволоконній мережі.

Максимальна тривалість існування "дір", якої вдалося досягти - 36 пікосекунд, або одна трильйонна частка секунди. Цього виявилося достатньо, щоб "сховати" інформацію, яка надходила зі швидкістю 12,7 гігабіт на секунду.

Втім, у випадку даного відкриття перейти від теорії до практики буде не надто просто. Заковика, за словами дослідників, в тому, що такі "дірки в часі" ховають не тільки саму інформацію, але і "стирають" факт її передачі.

"Ми стерли з історії сам момент відправки інформації. А значить, і отримати її ніхто не зможе", - зазначив Джозеф Лакенс.

Однак, на думку вчених, подальші дослідження в цьому напрямку дозволять настільки удосконалити метод, що його можна буде застосовувати повсюдно.

Відголос.com
14.06.2013
Поделиться:
blog comments powered by Disqus
Слушать новости дня
http://myradio.ua/audio/news.mp3

Михаил Жванецкий
Мы умнее тех, кого выбираем

Публикации

Все публикации