Обозреватель | Опросы - , рейтинг, отзывы Search | com.com
Найекономічніше українське авто проїжджає 575 кілометрів на 1 літрі пального ВІДЕО

Поделиться:
Найекономічніший український автомобіль ХАДІ-34 створили студенти. Машину привезли в Київ минулого тижня. Триколісне авто своєю каплеподібною формою нагадує спортивний болід. Над передніми колесами аеродинамічні крила, над місцем водія прозорий ліхтар.

"Ми створили її для участі у змаганнях Shell Eco-marathon. Там студентські команди всього світу демонструють економічність власних машин, - каже колишній студент Харківського національного автомобільно-дорожнього університету Олександр Чернишов, капітан команди "ЛСА ХАДІ АІС". Він - один із десяти розробників автомобіля. - Ми почали над ним працювати 2010 року. Тоді знайшли спонсорів для купівлі потрібних деталей, організації роботи над автомобілем і поїздки на змагання в Німеччину. Там на випробувальній трасі "Ауді" ми проїхали на одному літрі пального 575 кілометрів".

Машина має пластиковий кузов, розрахована на одну особу. Завдяки використанню надлегких матеріалів у конструкції автомобіля він важить 43 кг. Обладнаний одноциліндовим інжекторним двигуном обсягом 0,035 л. На 100 км пробігу на трасі витрачає в середньому 0,175 л бензину. Серійному автомобілю класу "Б" для цього потрібно 7-8 л. Максимальна швидкість ХАДІ-34 - 60 км/год.

"У вузлах підвіски та інших частинах машини ми встановили велосипедні деталі. Вони міцні та якісні. А головне, легкі. Економічність машини досягнута завдяки низькому опору кузова повітрю, мінімальною частотою його качання на поворотах. Також ми намагалися рухатися накатом на схилах - глушили двигун", - зазначив Чернишов

Цьогоріч у травні машина брала участь у змаганнях Shell Eco-marathon у місті Ротердам (Нідерланди). Пробіг проходив по перекритих дорогах міста. Більшість із них були вузькими, із підйомами та спусками.

"Оскільки постійно йшов дощ, асфальт був мокрим і слизьким. Створював нам додатковий опір. Але ми все одно непогано впоралися. Проїхали на одному літрі бензину 457,53 км. Посіли 22 місце. Це доволі непогано, адже участь брало аж 200 команд", - розповів Чернишов.

За економічні характеристики ХАДІ-34 його внесли у Книгу рекордів України.

"Звісно, така машина не підходить для щоденної експлуатації. Проте різні технології, використані у ній, можна буде застосовувати для серійних машин. У більшості сучасних автомобілів є системи, які вони успадкували від спортивних авто. Наприклад, у серійному "Мерседесі Смарт" є пластиковий кузов, надкомпактний двигун із системою старт-стоп, що глушить двигун на короткочасних зупинках. Ці технології запозичені у спортивних авто", - розповів Чернишов.

Відголос.com
14.06.2013
Поделиться:
blog comments powered by Disqus
Слушать новости дня
http://myradio.ua/audio/news.mp3

Михаил Жванецкий
Мы умнее тех, кого выбираем

Публикации

Все публикации