Обозреватель | Опросы - , рейтинг, отзывы Search | com.com
За сім років "нульового" автокредиту українці віддають банку близько трьох вартостей машин

Поделиться:
Українські банки приховують за "нульовими" кредитами на авто великі прибутки. Так, якщо підрахувати всі послуги, за які необхідно сплатити при оформленні нульового кредиту, та комісію, виходить, що за сім років українці віддають близько трьох вартостей машин. Про це йдеться в сюжеті програми "Територія обману".

"Нульових ставок за кредитами практично не буває. Тут є кілька варіантів підводних каменів", - говорить юрист Андрій Шимко.

Наприклад, якщо автомобіль вартістю 100 тисяч гривень і кредит нульовий, але є щомісячна комісія (майже 3%), то за рік банк отримає 20 тисяч гривень.

Продавець автозапчастин Сергій Ільїнов перевів гроші, які українець платить за банківські послуги, беручи авто у кредит, в автозапчастини. "На 19 тисяч нам обійдеться весь кузов. На дах треба буде тисячі три", - говорить він.

Дах авто можна купити за гроші, які в банку взяли за страховку життя. Її у фінустановах необхідно обов'язково брати, в іншому ж випадку кредит просто не дадуть. Крім того, доведеться застрахувати і саму автівку, і тільки у партнерів банку – це додаткові 10-15 тисяч гривень.

"І якщо у звичайних компаніях 6-7% щорічно власник автомобіля повинен платити за КАСКО, то в таких компаніях може бути і 10, і 13%", - пояснює юрист.

На ці гроші продавець автозапчастин пропонує зібрати половину моторного відсіку.

За сім років нульового автокредиту українці віддають банку більше 300 тисяч гривень За сім років нульового автокредиту українці віддають банку більше 300 тисяч гривень

За оформлення кредиту треба заплатити ще 5 тисяч гривень і за переказ грошей – 2 тисячі.

"Банк перераховує ці гроші на рахунок автосалону - він бере від 1% до 2%", - додає юрист.

Ще кілька тисяч доведеться заплатити консультанту за те, що він рекомендував установу з найкращими умовами.

"Банк платить співробітнику певний відсоток від загальної суми договору і цей відсоток він вносить у кредитний договір як додаткові платежі", - зазначає Андрій Шимко.

Таким чином, за рік українець віддає позичені 50 тисяч гривень і ще стільки ж треба віддати за "нульовий кредит".

Якщо підрахувати загальну суму за рік і перевести її в автозапчастини, то отримаємо автомобіль, зібраний на 70%.

Для порівняння, за кредит на такий самий автомобіль на сім років доведеться подарувати банку понад 60 тисяч гривень. Це більше 70% від вартості машини. А якщо додати приховані виплати, то за сім років вийде більше 300 тисяч гривень, – а це більше трьох автомобілів.
Відголос.com
07.08.2013
Поделиться:
blog comments powered by Disqus
Слушать новости дня
http://myradio.ua/audio/news.mp3

Михаил Жванецкий
Мы умнее тех, кого выбираем

Публикации

Все публикации