Обозреватель | Опросы - , рейтинг, отзывы Search | com.com
Суворівське училище стало пансіонатом для мажорів, куди потрапляють за хабар чи по "блату"

Поделиться:
Майже всі курсанти Суворівського училища потрапили на навчання завдяки хабарю чи політичному заступництву, з'ясували журналісти програми "Гроші".

Арешт керівника військового ліцею імені Богуна генерал-майора Данила Романенка спричинив бурхливий скандал навколо училища.

$ 5-8 тис. - стандартний розмір хабаря за вступ до елітного Суворівського училища в Києві. Щоправда, декому щастить вступити завдяки можновладним покровителям. Але на законних підставах серед курсантів - одиниці.

Незадовго до розкриття страшної правди журналісти програми "Гроші" одночасно з СБУ узялися за розслідування чуток про корупцію в училищі.

Одразу двоє синів пані Ольги, колишньої голови батьківського комітету 5 роти, навчались у Суворівському. Жінка добре знає усі ганебні таємниці ліцею.

"Я спілкувалась особисто зі всіма батьками, у нас в роті, здається, із 100 осіб 7 діточок, які вчаться, тому що вони мають право там вчитися… А всі інші - це родичі, знайомі… Або просто підійшли до пана Романенка і надали хабаря", - стверджує пані Ольга.

До Суворівського училища можна потрапити за $ 5 тис. До Суворівського училища можна потрапити за $ 5 тис.

До рук журналістів "Грошей" потрапили документи, що вказують на політичне покровительство для деяких вступників.

Наприклад, Наталя Королевська клопоче про Олега К. і його мрія стає реальністю - хлопця невідкладно зараховують у 10 клас.

Також зараховують кадетів, за яких замовили слово депутат-регіонал Владислав Забарський та опозиціонер Євген Добряк. Від скандального екс-міністра Кузьмука кадетами стають одразу троє.

Викладачка, що працювала у ліцеї 15 років, стверджує, що із елітного військового закладу ліцей перетворився на пансіонат для мажорів, яких батьки відправляють на перевиховання.

"Є діти сироти - їх небагато, є дуже небагато таких простих людей, а в основному інші діти - це діти, які вступили за гроші, діти вельмож наших... бувають дуже складні випадки: діти потрапляють, які в школі не вчилися, приходять до нас і теж вчитися не хочуть! Нажаль, діти знають, що все одно атестат отримають. Їм все сходить з рук", - говорить вчителька.

Сам Романенко відмовився давати будь-які пояснення як до, так і після свого арешту. Він посилався на поганий стан здоров'я, але при близькому контакті з журналістом не полінився силоміць виштовхати його геть.

За хабар генерал-майору загрожує до 12 років позбавлення волі. Прокуратура обіцяє, що зробить усе, аби хабарник поніс покарання.

Нагадаємо, що генерала Романенка пов'язали на хабарі у розмірі $ 5 тис. Цю суму офіцер вимагав у підлітка з малозабезпеченої родини за вступ до військового училища.
Відголос.com
04.08.2013
Поделиться:
blog comments powered by Disqus
Слушать новости дня
http://myradio.ua/audio/news.mp3

Михаил Жванецкий
Мы умнее тех, кого выбираем

Публикации

Все публикации