Обозреватель | Опросы - , рейтинг, отзывы Search | com.com
Мельник: Я комусь заважаю, йду та звільняю посаду

Поделиться:
Ректор Національного університету державної податкової служби Петро Мельник, підозрюваний в отриманні хабара, написав заяву про звільнення. Після цього суд відмовився поміщати його до СІЗО, обмежившись домашнім арештом, пише Віталій Червоненко у матеріалі для ВВС Україна.

Печерський районний суд Києва ухвалив рішення помістити Петра Мельника під домашній арешт на час розслідування кримінального провадження до 27 вересня.

"Застосувати запобіжний захід у вигляді утримання під домашнім арештом", - таке рішення оголосила суддя Марина Пилаєва на судовому засіданні у четвер, 1 серпня.

Як повідомляє кореспондент ВВС Україна із зали суду, Мельнику дозволили покидати приміщення тільки для участі у слідчих діях, а також для лікування у Києві та Ірпені Київської області.

Ректор Національного університету державної податкової служби зобов’язаний здати закордонний паспорт.

До суду на "швидкій"

До приміщення суду Мельника доставила "швидка", а його адвокат заявив, що напередодні його підзахисного прооперували і що Петро Мельник ледве може говорити.

Захист підозрюваного стверджує, що той переніс операцію на серці

"Петро Мельник вчора був прооперований на серці, і зараз може перебувати тільки у горизонтальному положенні. Як вони його будуть зараз судити, я не уявляю", - заявив адвокат Олексій Назаренко перед початком судового засідання.

В кареті швидкої він провів понад півтори години. Близько 11.10 його винесли, пересадили на візок та доправили до зали суду.

На початку засідання Мельник не зміг зрозуміло відповісти, чи може бути присутнім на слуханні. У зв’язку з цим адвокати попросили підвезти підзахисного до їхнього столу. Там він почав активно брати участь у судовому засіданні й виголошувати заяви.

Хабар готівкою та банківським переказом

Прокурор Максим Лавренюк одразу передав підозрюваному клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Під час його зачитування стали відомі деякі подробиці справи: 40 тисяч гривень хабара нібито були перераховані на банківський рахунок, а 80 – передані готівкою.

Обоє абітурієнтів хотіли вчитись на юридичному факультеті.

"Це була провокація", – наполягав Петро Мельник й доводив, що він не брав хабара у двох названих абітурієнтів.

"Я комусь заважаю. Я йду, хай займають посаду ректора й працюють", – заявив підозрюваний й повідомив, що написав заяву до Міністерства доходів та зборів про відпустку з подальшим звільненням.

В залі засідання Мельник сперечався з суддею

"Але ви колись поїдьте до Ірпеня й подивіться, який сучасний університет ми створили", – звернувся особисто до судді Пиляєвої Мельник.

В певний момент він так захопився промовою, що суддя була вимушена його перебивати. "Суддя веде засідання й мені вирішувати, коли ви вже говорите не по суті", – зупинила промову підозрюваного Марія Пиляєва.

Тиск на свідків

Прокурор та слідчий не змінили своєї точки зору та просили суд залишити Мельника під вартою на два місяці.

"Петро Мельник може використовувати свої повноваження ректора для впливу на свідків і завадити їм вступити до вузу. Він тривалий час займав відповідальні посади в центральних органах влади. Підозрюваний має можливість впливати на хід розслідування у цій кримінальній справі", – повідомив прокурор Максим Лавренюк.

"Наказу про звільнення Мельника чи відпустку також немає. Є загроза, що він виїде закордон", – зауважував слідчий Олег Зайцев.

Адвокат Олексій Назаренко не погодився з такою аргументацією. "Якби підзахисний хотів поїхати, то зробив би це ще вчора", – заявив адвокат.

Захист звернувся до суду обрати запобіжний захід у вигляді застави, й запропонував судді визначити необхідну суму, сплатити яку мала сестра Петра Мельника Олена.

Чи була операція?

В ході судового засідання представник прокуратури звинуватив захист Петра Мельника у симуляції та брехні.

"Твердження про проведення напередодні операції на серці не відповідає дійсності. Оскільки йому проводили лише обстеження", – повідомив Максим Лавренюк.

Пізніше це підтвердив головний кардіолог департаменту охорони здоров’я КМДА Леонід Кушнір.

"Це було діагностичне дослідження, а не оперативне втручання. Провели діагностичний рентген коронарних судин серця для виявлення показань щодо хірургічного втручання, але кардіохірурги їх не знайшли", – повідомив біля приміщення суду BBC Україна Кушнір.

Під час суду на підозрюваного чекала і швидка, і автозак

Після виголошення рішення суду Петра Мельника на візку вивезли із залу суду, надворі переклали на лікарняні ноші й на кареті швидкої допомоги повезли у невідомому напрямку.

"Скоріше за все, пан Мельник перебуватиме в лікарні в Київській області, але точнішої інформації не маю", – повідомив BBC Україна адвокат підозрюваного Олексій Назаренко.
Відголос.com
02.08.2013
Поделиться:
blog comments powered by Disqus
Слушать новости дня
http://myradio.ua/audio/news.mp3

Михаил Жванецкий
Мы умнее тех, кого выбираем

Публикации

Все публикации