Обозреватель | Опросы - , рейтинг, отзывы Search | com.com
Одеські вчені знайшли життя у найглибшій точці Чорного моря ВІДЕО

Поделиться:
Вченим Інституту біології південних морів вдалося виявити життєздатні спори грибів у найглибшій точці Чорного моря (2000 метрів).

Проби ґрунту були взяті вперше під час 72-го рейсу науково-дослідного судна "Професор Водяницький".

Мікологи з одеського філіалу ІнБПМ вже змогли проростити спори, проте поки вчені не поспішають робити висновки з приводу того, до якого виду належать гриби.

"Ми не стверджуємо, що в сірководні є життя. Це складне питання, хоча є наукові роботи з цієї теми", - сказала учасниця експедиції молодший науковий співробітник ІнБПМ Олена Сібірцова.

За її словами, спори - це стан, в якому організм може переживати несприятливі умови. Вони у море могли опуститися шляхом сегментації, зберігши при цьому свою життєздатність.

Раніше вважалося, що характерною особливістю Чорного моря є повна (за винятком ряду анаеробних бактерій) відсутність життя на глибинах понад 150-200 метрів за рахунок насиченості глибинних шарів води сірководнем.

Однак у 2002 році вченим ІнБПМ вдалося виявити на дні моря в шарі сірководню бактерії, звичні для насиченого киснем мілководдя.

Крім того, там було знайдено невідомі науці багатоклітинні організми, що пристосувалися до життя в агресивному середовищі.
Відголос.com
14.06.2013
Поделиться:
blog comments powered by Disqus
Слушать новости дня
http://myradio.ua/audio/news.mp3

Михаил Жванецкий
Мы умнее тех, кого выбираем

Публикации

Все публикации