Обозреватель | Опросы - , рейтинг, отзывы Search | com.com
У Києві вкрали меморіальну дошку Столипіну

Поделиться:
У Києві з фасаду будинку на вул.Гончара, 33 вкрали меморіальну табличку міністру внутрішніх справ, прем'єр-міністру Російської імперії Петру Столипіну, повідомило джерело у Київській державній адміністрації.

Дошка зникла у понеділок, 29 липня. На місці, де вона раніше висіла, немає ніяких слідів вандалізму. Зовні видно, що її акуратно викрутили без будь-яких пошкоджень стіни.

За словами джерела у КМДА, найближчим часом міськадміністрація має намір звернутися до правоохоронних органів з цього приводу.

У свою чергу в посольстві Російської Федерації в Україні засудили викрадення меморіальної дошки Столипіну і чекають покарання винних.

"Напередодні святкування 1025-річчя хрещення Русі в Києві здійснено підлий варварський акт - з будівлі колишньої клініки Маковського, що по вул.Гончара, 33, вкрадена меморіальна дошка Петру Аркадійовичу Столипіну. Переконані, що злочин не міг бути справою рук справжніх киян - патріотів свого міста", - повідомив радник-посланник російського посольства Андрій Воробйов.

За його словами, посольство розраховує на те, що винні будуть знайдені і понесуть заслужене покарання.

"Ті, хто скоїли святотатство, поставили себе в один ряд із тими, хто роздував вогонь революції і братовбивчої громадянської війни в Україні, провокуючи голодомор, хто зносив пам'ятник Столипіну у перші ж дні окаянних днів лютого 1917 року і по-хрущовськи закочував в асфальт його могилу", - наголосив дипломат.

Він додав, що незабаром меморіальна дошка Столипіну буде відновлена. "Петро Аркадійович Столипін - почесний громадянин міста Києва, а такі звання присвоюються навічно. Пам'ять про Столипіна жива, і тому на його могилі, відновленій патріотами Києва у 1989 році, завжди лежать живі квіти, і тому меморіальна дошка на будинку клініки Маковського буде відновлена" , - підсумував Воробйов.

У вересні 2011 року в Києві на будівлі по вул.Гончара, 33 відкрили меморіальну дошку Петру Столипіну з нагоди 150-тої річниці від дня його смерті. Через кілька місяців після відкриття дошка піддалася вандалізму - невідомі завдали по ній ударів, внаслідок чого на ній залишилися сліди. У російському посольстві засудили цей акт вандалізму і направили ноту з приводу цього інциденту в МЗС України з надією на відповідну реакцію української сторони.

Нагадаємо, у жовтні минулого року повідомлялося, що в Києві хочуть відновити пам'ятник Петру Столипіну.
Відголос.com
29.07.2013
Поделиться:
blog comments powered by Disqus
Слушать новости дня
http://myradio.ua/audio/news.mp3

Михаил Жванецкий
Мы умнее тех, кого выбираем

Публикации

Все публикации