Обозреватель | Опросы - , рейтинг, отзывы Search | com.com
Українці масово "підхоплюють" гепатит С під час переливання крові

Поделиться:
Масове зараження гепатитом С. 90% хворих інфікували у відділеннях гемодіалізу, повідомляє TCH.ua

"Два дні, як я виписався – потрапив у інфекційне відділення з гепатитом. І там жодних розмірковувань не було, що це відбулося внаслідок переливання", - розповів хворий Олександр Шміло.

У групі ризику також хворі на гемофілію та онкологію.

Уникнути поширення інфекції можливо, якщо змінити недолугу систему діагностики донорської крові. Нині в Україні вірус гепатиту визначають за застарілою методикою. Наявність хвороби визначають завдяки антитілам, які виробляє організм у відповідь на вірус.

Проте антитіла з'являються не одразу, іноді навіть через 3 місяці після зараження.

"Якщо людина здасть кров у цей період, то в аналізах, за всіма правилами в системі донорської крові, він просто буде негативним. І не покаже, що людина є інфікованою", - пояснив директор громадської організації "Зупинимо гепатит" Дмитро Коваль.

У США та країнах Європи уже давно користуються ефективнішою методикою. В Україні для цього потрібно змінити принцип діагностики крові та закупити сучасне обладнання. Яке розпізнає не антитіла, а сам вірус – і до того ж вельми швидко.

На всю Україну лише 2 центри крові мають таке обладнання. Купувати апаратуру держава не квапиться. Ціна одного приладу – 4 млн грн. Натомість торік витратили усемеро більше на машини, які визначають антитіла.

Всесвітня організація охорони здоров'я вважає, що в Україні заражено 3,5 млн осіб. У Міністерстві охорони здоров'я кажуть, що зареєстровано лише 22 тис. випадків.

Гепатит С – хвороба, яка призводить до цирозу або раку печінки.

Як повідомлялося, українці нерідко чіпляють у лікарнях смертельні хвороби через брудні руки медиків.
Відголос.com
29.07.2013
Поделиться:
blog comments powered by Disqus
Слушать новости дня
http://myradio.ua/audio/news.mp3

Михаил Жванецкий
Мы умнее тех, кого выбираем

Публикации

Все публикации