Обозреватель | Опросы - , рейтинг, отзывы Search | com.com
Рівненська міськрада звернулася до посла Польщі стосовно Волинської трагедії

Поделиться:
Рівненська міська рада прийняла звернення до спікера Верховної Ради України і посла Польщі Генріха Литвина, в якому назвала заяву Сейму Польщі щодо 70-річчя Волинської трагедії упередженою і такою, що не відповідає історичній дійсності.

Про це сказано у зверненні міськради від 25 липня до голови Верховної Ради України Володимира Рибака і надзвичайного і повноважного посла Республіки Польща в Україні Генріха Литвина.

"Рішення Сенату і Сейму Польщі, в якому польсько-український конфлікт позначений як "етнічні чистки з ознаками геноциду", не відповідає історичній дійсності і відображає національно-визвольну боротьбу українців упереджено", - сказано у зверненні.

У ньому також сказано, що польська сторона цією заявою намагається перекласти відповідальність за трагічні події Другої світової війни на український народ.

"Політизація і спекуляції навколо Волинських подій досягли апогею і активно використовуються силами, які прагнуть всіляко перешкоджати європейським прагненням нашої держави і погіршити добросусідські відносини між Україною та Польщею", - йдеться також у документі.

Депутати міськради вважають, що Україна і Польща повинні визнати, що знищення мирного населення здійснювалося обома сторонами, проте історики і політики не повинні спекулювати на цих фактах.

Як повідомлялося, 11-12 липня в Польщі і Україні відбулися заходи, присвячені сімдесятій річниці Волинської трагедії.

12 липня Сейм Польщі на своєму засіданні прийняв спеціальну заяву щодо Волинської трагедії, в якій використовується фраза "етнічна чистка з ознаками геноциду".
Відголос.com
26.07.2013
Поделиться:
blog comments powered by Disqus
Слушать новости дня
http://myradio.ua/audio/news.mp3

Михаил Жванецкий
Мы умнее тех, кого выбираем

Публикации

Все публикации