Обозреватель | Опросы - , рейтинг, отзывы Search | com.com
Київський патріархат вважає дивним заклик УПЦ МП до віруючих дивитися молебень по телевізору

Поделиться:
В УПЦ Київського патріархату здивовані закликом УПЦ Московського патріархату, яка попросила віруючих не приходити на молебень з нагоди 1025-річчя хрещення Русі, а дивитися його по телевізору.

"На відміну від наших братів (УПЦ МП), ми не зв'язані ніякими особливими заходами безпеки. Тому якщо вони не радять іти на молебень на Володимирській гірці 27 липня тим, у кого немає запрошення, ми навпаки - радимо на наше богослужіння приходити всім", - заявив секретар Священного Синоду УПЦ КП архієпископ Євстратій.

За його словами, УПЦ КП очікує, що в їхньому молебні на Володимирській гірці 28 липня з нагоди 1025-річчя Хрещення Русі візьмуть участь близько 15 тисяч осіб. Після літургії хресний хід від Володимирського собору вирушить по бульвару Шевченка та вулиці Володимирській через Софійську та Михайлівську площі до пам'ятнику князю Володимиру, де буде звершено молебень і глава УПЦ КП Філарет звернеться до віруючих.

Певна різниця у сценарії свят, які організовані Московським та Київським патріархатами, добре демонструє українському народу, всім віруючим, шлях якої церкви є більш вірним і, власне, більш церковним. Я не пам'ятаю такого випадку, щоб саме церква, а не якісь представники світської влади, закликала своїх віруючих не приходити на молитву, а дивитися її по телевізору або слухати по радіо", - наголосив Євстратій.

"Я думаю, що вже один той факт, що церква закликає дивитися молебень по телевізору саме тому, що повинні приїхати дуже високі гості, а для господарів - власне тих, хто має найбільше відношення до цього свята - місця на Володимирській гірці не знаходиться, свідчить про якесь певне спотворення цього шляху", - вважає він.

"Виходить, що наше свято - не зовсім наше, оскільки його планує Московський патріархат. А ми позиціонуємо наше свято дійсно як українське, як свято Хрещення Київської Русі, а не Руського світу, який нам на бронепоїзді привезе патріарх Кирило із Москви", - зазначив представник УПЦ КП.

Нагадаємо, раніше УПЦ Московського патріархату повідомила, що не рекомендує віруючим без запрошень приходити на молебень, який відбудеться на Володимирській гірці 27 липня з нагоди 1025-річчя хрещення Київської Русі. Віруючим порекомендували подивитися трансляцію молебню по телевізору або радіо, а також прийти на богослужіння у Києво-Печерську лавру.

"Українська православна церква не рекомендує тим, у кого немає запрошень, намагатися потрапити на Володимирську гірку. Тому що ми знаємо, що там будуть кілька президентів, вони є охоронюваними особами, офіційні делегації різних країн, і, хто з віруючих хоче потрапити, нам певну кількість запрошень видали для церкви, і вони поширюються нашою церквою", - сказали в УПЦ МП.

Нагадаємо, що з нагоди 1025-річчя Хрещення Київської Русі до Києва приїде президент Росії Володимир Путін. Крім того, у Києві чекають лідерів Сербії, Молдови, Білорусі, а також главу РПЦ патріарха Кирила.
Відголос.com
26.07.2013
Поделиться:
blog comments powered by Disqus
Слушать новости дня
http://myradio.ua/audio/news.mp3

Михаил Жванецкий
Мы умнее тех, кого выбираем

Публикации

Все публикации