Обозреватель | Опросы - , рейтинг, отзывы Search | com.com
Росія боїться підхопити в Україні "вірус свободи" - експерт

Поделиться:
В Росії все ще намагаються грати на бажанні росіян до відновлення Радянського Союзу.

Про це у коментарі Gazeta.ua сказав політолог Володимир Цибулько, говорячи про приїзд президента Росії Володимира Путіна в Україну на святкування 1025-річчя Хрещення Русі.

"Фактично, Путін їде в Київ для того, щоби продемонструвати своєму виборцю, який чекає відновлення в якійсь формі Радянського Союзу, що він не спиняється на шляху до досягнення мети, що він активно втягує Україну в орбіту Росії, а значить відновлює Союз", - зауважив він.

Водночас, на думку експерта, маніпулювання темою об'єднання розраховане лише на росіян, оскільки російські політики більше нічого запропонувати їм не можуть.

"Думаю, російський істеблішмент на сьогоднішній день чудово розуміє, що доктрина відновлення Союзу є доктриною лише внутрішньоросійського вжитку. Бо та прірва менталітетів, яка склалася між росіянами та українцями за ці 20 років незалежності існування в рамках окремих держав, свідчить про те, що насправді російський істеблішмент боїться українського вірусу. Мова йде про ті народні повстання, які відбуваються в Україні і частково в південній Росії. Тобто, вони бояться, що вірус свободи з України може передатися на територію Росії. У Росії не вистачить потенціалу загасити це невдоволення", - пояснив Цибулько

Він додав: "Це швидше імітація, експлуатація ідеї відновлення Радянського Союзу тільки у рамках нинішньої імперії у вигляді федерації".

Експерт підкрселив, що Росія зараз робить акцент на ідеологічній тематиці, оскільки розуміє, що ідея із приєднанням України до Митного Союзу виглядає вже не так реалістично.

"Спроба затягнути Україну до Митного союзу і взагалі — спроба побудови МС впирається в об'єктивні економічні процеси. І партнери Росії по Митному союзу стали відчутно втрачати в темпах розвитку економіки. Фактично Митний союз почав працювати проти Казахстану та Білорусі", - зауважив він.

Цибулько пояснив: "Тому крім ідеології, крім гри в "імперкість православ'я", певно, російському політичному класу більше нічого запропонувати на пострадянському просторі. А таку ідеологію навряд чи готові сприйняти національні еліти пострадянських країн, які ще готові якось пробувати будувати проект з Російською Федерацією".
Відголос.com
25.07.2013
Поделиться:
blog comments powered by Disqus
Слушать новости дня
http://myradio.ua/audio/news.mp3

Михаил Жванецкий
Мы умнее тех, кого выбираем

Публикации

Все публикации