Обозреватель | Опросы - , рейтинг, отзывы Search | com.com
У Росії опозиціонера Навального визнали винним

Поделиться:

Опозиціонер Олексій Навальный і підприємець Петро Офіцерів визнані винними в справі про розкрадання майна КОГУП "Кировлес".

Про це повідомив суддя Сергій Блінов, оголошуючи вирок у Ленінському районному суді Кірова, передає телеканал Дождь.

Підсудним загрожує до десяти років позбавлення волі за статтею "присвоєння або розтрата".

Навального й Офіцерова обвинувачують у розкраданні 16 із зайвим мільйонів рублів.

Тим часом, прихильники Навального збирають о 19 годині за московським часом провести в Москві на Манежній площі народний схід.

У заході, судячи із сторінки Facebook, згодні брати участь більше 7 тисяч осіб, які планують зібратися для обговорення вироку.

Про порушення так званого справи "Кіровлеса" стало відомо в травні 2011 року.

Сама кримінальна справа була порушена за статтею "заподіяння майнового збитку шляхом обману або зловживання довірою при відсутності ознак розкрадання".

Однак у квітні 2012 року справа була припинена за відсутністю складу злочину.

Незабаром після того, як глава Слідчого комітету Росії Олександр Бастрикін розкритикував своїх підлеглих за бездіяльність у відношенні Навального, справа була відновлена, і вже 31 липня минулого року опозиціонеру були пред'явлені обвинувачення за організацію розтрати чужого майна в особливо великому розмірі.

За версією слідства, Навальний і другий обвинувачуваний по цій справі Петро Офіцеров організували розкрадання продукції державного підприємства "Кіровлєс" на суму 16 мільйонів рублів.

В обвинувальному висновку говориться, що Навальний дав вказівку Офіцерову створити "Вятську лісову компанію", а директору "Кіровлєса" В'ячеславу Опалеву — укласти із ВЛК невигідний контракт.

Сторона обвинувачення опирається на свідчення Опалева, який уклав угоду зі слідством і був засуджений на чотири роки умовно ще в грудні 2012 року.

Тим часом, згідно зі свідченнями більшості свідків, у Навального не було повноважень впливати на рішення, прийняті керівництвом "Кіровлєса", тому що він мав статус радника губернатора на громадських засадах.

У ході процесу, сторона захисту відзначала, що схема розрахунків обвинуваченням суми збитку незрозуміла, однак суд відмовив у проведенні економічної експертизи.

5 липня сторона обвинувачення вимагала засудити Навального до шести років колонії й штрафу в розмірі одного мільйона рублів, а Офіцерова до п'яти років позбавлення волі й аналогічному штрафу.

Все про: Росія

Українська правда
18.07.2013
Поделиться:
blog comments powered by Disqus
Слушать новости дня
http://myradio.ua/audio/news.mp3

Михаил Жванецкий
Мы умнее тех, кого выбираем

Публикации

Все публикации