Обозреватель | Опросы - , рейтинг, отзывы Search | com.com
NASA підтвердило наявність питної води на Марсі ВІДЕО

Поделиться:
Марсохід Opportunity підтвердив відкриття, зроблене раніше Curiosity - він знайшов докази, що на Марсі у давнину була вода, придатна для живих організмів.

Про, заявили фахівці NASA.

Як повідомив на телеконференції науковий керівник місії Стів Сквайрс, Opportunity вивчав хімічний склад каменя, якому вчені присвоїли позначення Esperance 6, фіксуючи співвідношення алюмінію, калію, кальцію та натрію, а також заліза в глинистій породі в його тріщинах. Ця глина могла формуватися тільки в присутності великої кількості води. З'ясувалося, що ця вода була практично прісною.

"Це була вода, яку ви могли пити", - сказав Сквайр, зазначивши, що досі на Марсі знаходили сліди води, яка більше була схожа на сірчану кислоту. "Цей результат - одна з найбільш важливих знахідок за всю місію", - додав він.

Зараз марсохід Opportunity відправляється в новий район для продовження дослідницької роботи - до так званої точки Соландера, де знаходиться оголення порід з великою кількістю шарів, цікавих з геологічної точки зору.

Раніше дані з автоматичних зондів свідчили, що марсіанська вода відрізнялася екстремально високою солоністю і кислотністю. Марсохід Curiosity в березні отримав докази, що марсіанське природне середовище у давнину було придатне для життя, зокрема, що вода була майже прісною і нейтральною. Тепер результати роботи "старшого" ровера підтвердили цю знахідку.

Відголос.com
12.06.2013
Поделиться:
blog comments powered by Disqus
Слушать новости дня
http://myradio.ua/audio/news.mp3

Михаил Жванецкий
Мы умнее тех, кого выбираем

Публикации

Все публикации