Обозреватель | Опросы - , рейтинг, отзывы Search | com.com
Опитування GfK: Хто переможе на виборах у Києві, якщо Кличко не балотуватиметься

Поделиться:
Компанія GfK Ukraine та журнал Експерт провели соцопитування, що стосується виборів мера Києва. Згідно з результатами дослідження, якщо лідер УДАРу Віталій Кличко не балотуватиметься в мери столиці, то на виборах будуть лідирувати голова КМДА Олександр Попов (18,7%) і депутат Петро Порошенко (17,2).

Заступник директора GFK Ukraine Гліб Вишлінський повідомив, що відповідаючи на запитання За кого ви б проголосували, якби вибори проходили в найближчу неділю?, 32,7% киян заявили, що віддали б голоси за Кличка.

Крім того, за Попова готові віддати голоси 14,8% опитаних, за Порошенка - 11,9%, за Миколу Катеринчука - 8,8%, за Олега Ляшка - 4,2%, за Миколу Томенка - 3,4%. За інших кандидатів - 0,5%. Не голосуватимуть - 7,9%, а "важко сказати" - 15,9%.

Соціологи також запитали киян, кого вони підтримають, якщо Кличко не братиме участі у виборах мера. Як з'ясувалося, 18,7% респондентів сказали, що голосуватимуть за Попова, 17,2% - за Порошенка. Катеринчука підтримали б 15,6% опитаних, Ляшка - 6,8%, Томенка - 5,2%. Не голосуватимуть 12,8% опитаних. Не змогли відповісти - 23,7%.

Головний редактор журналу Експерт Андрій Блінов зазначив, що зараз спостерігається "активізація боротьби за посаду мера Києва". За його словами, "ряд кандидатів почали частіше з'являтися як на прес-конференціях, так і на перших сторінках щоденних видань і на телебаченні".

Він також зазначив, що за даними опитування, Кличко є популярним рівномірно у всіх районах Києва. Водночас Попов популярний у Голосіївському та Печерському районах, а Порошенко - у Дарницькому та Шевченківському районах, Катеринчук - у Голосіївському, Печерському та Святошинському районах, а Ляшко - у Дарницькому.

Політичний оглядач журналу Сергій Слободчук зазначив, що у виборах мера Києва готові взяти участь 79% киян. За його словами, насправді явка буде більшою 60%. Він зазначив, що близько 25% опитаних не відповідають на запитання, за кого вони будуть голосувати. Слободчук вважає, що це, найімовірніше, "резерв опозиційних голосів", оскільки держслужбовці, бюджетники не хочуть демонструвати свої симпатії, особливо якщо вони на боці опозиційних кандидатів.

Водночас дослідник відділу досліджень ринків послуг GFK Ukraine Володимир Головко зазначив, що важливу роль на виборах мера Києва відіграватиме визначеність з підтримкою єдиного кандидата від опозиції. Також він додав, що це дасть привілеї лише двом кандидатам - Катеринчуку і Порошенкові, які можуть набрати однакову кількість голосів, але статус єдиного кандидата від опозиції значно поліпшить їхню позицію.
Відголос.com
13.07.2013
Поделиться:
blog comments powered by Disqus
Слушать новости дня
http://myradio.ua/audio/news.mp3

Михаил Жванецкий
Мы умнее тех, кого выбираем

Публикации

Все публикации