Обозреватель | Опросы - , рейтинг, отзывы Search | com.com
Винаходи українських дітей-геніїв

Поделиться:

Маленькі генії - розумні та кмітливі. Вони прагнуть зробити наше життя трішки легше і краще. Про сучасних столичних "Ейнштейнів" нам розповіли в Малій Академії наук. Що ж, давайте знайомитися.

Придумав, як лікувати косоокість


Свою програму Сергій тестував... на молодшекласниках!Е

Майже вся родина 17-річного Сергія Лук'янова - хіміки. Здавалося б, хлопцю пряма дорога до колбочок і пробірок. Але ні. Ще у 8-му класі Сергійка захопила фізика. Точніше, оптика. Він навчався, сушив голову, а потім вирішив: досить теорії, давай практику! І придумав інноваційний метод лікування косоокості у дітей. Здавалося б, при чому тут фізика? Виявляється, все пов'язано.

- На дослідження та розробку програми у мене пішов приблизно рік. Чому саме косоокість? Тому що проблема актуальна, а всі методи лікування - нудні, - розповів Сергій.

Тоді ще школяр (зараз Сергій вчиться на першому курсі київського "​​Політеху") вирішив, що дітям набагато цікавіше буде тренувати оченята за допомогою 3D. Він створив спеціальну програму, в якій діти повинні працювати по 2-3 хвилини в день. Щоб не перенапружувати очі.

- Лікування просте. Одягаєш 3D-окуляри, запускаєш програму, і за допомогою мишки накладаються один на одного червоні і сині фігури. Для малюків - фігури простіші, для дорослих - складніші, - каже юний фізик. - Люди з косоокістю дивляться на світ плоско, а ефект 3D і кольори роблять його об'ємним.

Винайдену програму Сергій вирішив випробувати. Де це робити, як не в школі? Заняття проводили з учнями молодших класів з косоокістю. І вже через п'ять тижнів занять програма дала перші плоди!

- Повністю косоокість вилікувати поки що неможливо, - каже Сергій. - Але ефект є, він помітний і досить значний!

Зі своєю програмою киянин вже зайняв призові місця на різних міжнародних олімпіадах. Оцінили розробку і досвідчені офтальмологи. Так що, можливо, незабаром програму Серьожі будуть прописувати дітворі.

Робот для садівників і біологів


Зі звичайного планшету Льоша примудрився створити суперкомп'ютер

Пам'ятайте, коли ви склали свою першу пірамідку з кілець? А побудували будинок з кубиків? Киянин Олексій Шатохін точно пам'ятає - спорудив першу серйозну конструкцію з деталей "Лєґо" в 3 роки. А потім пішло-поїхало.

- У мене дідусь механіком був. І з самого дитинства вчив мене щось майструвати, ремонтувати, - згадує Льоша. - Буває, зламається що-небудь будинку, дідусь мене відразу кличе і показує, як привести пристрій у порядок.

З кожним роком Олексій майстрував все більш складні штуки. Приміром, кілька років тому зробив підйомний кран-трансформер. З метра у висоту і ширину він при потребі складався до конструкції розміром 20х30 см. Все це - з деталей "Лєґо".

- Не так давно я зробив робота для зрізання рослин у важкодоступних місцях, - розповідає 16-річний киянин. - Він схожий на екскаватор, їздить по землі. Тільки замість ковша - довга стріла з механічною рукою-захватом і спеціальними ножицями. Ідеально підійде біологам-дослідникам!

Але недавно Альоша переплюнув сам себе. Вирішив, що не роботами єдиними ... - і зайнявся електронікою. Хлопець вирішив удосконалити звичайний недорогий планшет. Спочатку приєднав до нього блок пам'яті на 2000 Гб, потім більше USB-виходів, а потім і зовсім клавіатуру. Все це добро приєднується до планшета за допомогою зручного чохла-кейса одним дротом. Зі своїм винаходом Льоша вже об'їздив купу виставок і зайняв чимало призових місць. І чи то ще буде!

Створив мову для патріотичних програмістів


У своєму ліцеї Андрій вирішив влаштувати справжній новаційний переворот.

Перший комп'ютер у нинішнього ліцеїста Андрія Сенька з'явився в 6 років. А ще через 9 звичайний київський підліток взяв і придумав нову мову програмування. Та ще й яку! Українську!

- Всі відомі мови програмування - з англійською лексикою. Іншими словами, людина задає команди комп'ютеру тільки на інглиші, - розповідає про свій задум 16-річний Андрій. - Я подумав: а що робити справжнім українським патріотам, яким зручніше спілкуватися і працювати на нашій рідній мові?

Першу версію Андрій створив рік тому. Тепер хлопець працює над другим варіантом свого проекту. Він буде ще зручніше для технарів, і ліцеїст впевнений, приживеться серед програмістів.

- Раніше займатися програмуванням мені було непросто - до 10-го класу навчався в класі з гуманітарним ухилом. Зате тепер перейшов в технічний ліцей, - посміхається Сенько. - Знайшов тут однодумців, і тепер ми разом працюємо над радіо нового покоління!

За задумом Андрія і його команди, пряме включення на радіо можна буде робити з будь-якої точки ліцею та території навколо. А почути його можна не тільки з гучномовців, а й налаштувавши на потрібну хвилю телефон або планшет. Перші програмки для майбутньої радіобомби Андрій вже придумав. І незабаром сподівається запустити проект у життя.

- Зараз я ще працюю над програмою для ліцеїстів, в основі якої буде штучний інтелект, - продовжує хлопець.

Кожен зможе завантажити спеціальну програмку і дізнатися все про життя ліцею: розклад пар, домашку, навіть меню в їдальні!

В 16 років працював в інституті хімії


Щоб поєднати уроки в школі і роботу в інституті, Христофор вчив домашку в метро.

Київський студент-першокурсник Христофор Хохлов виділяється серед народу не тільки своїм незвичайним ім'ям. Цього літа хлопець виграв міжнародну хімічну олімпіаду у В'єтнамі. Він став кращим серед сотень дітей з понад 70 країн світу! До речі, хімією Христофор захопився саме завдяки олімпіадам.

- На першу, шкільну, я потрапив у 8-му класі. Виграв її - і на районну, - згадує Христофор. - А потім поспілкувався зі студентами-хіміками і закохався в цю справу. На першій своїй всеукраїнській олімпіаді виступив не дуже добре - отримав срібло. Зате потім - тільки золото!

Попереду у хлопця були міжнародні олімпіади. А це, погодьтеся, вже зовсім інший рівень.

- Китайських школярів готують до олімпіад мало не роками. А у нас спільні заняття команди - тільки місяць перед конкурсом, - каже Христофор. - Тому я влаштувався працювати в НДІ хімії, щоб зануритися в науку ще глибше. Було складно - вставав о 7 ранку, після школи - на роботу, додому добирався до 22.00 і валився спати. Домашку робив у метро!

Але результат не змусив себе довго чекати. Під час практичних занять (а олімпіада складається з двох етапів - теорії та практики) Христофор зумів провести синтези швидше і якісніше, ніж всі конкуренти. І переміг!

- Зараз я вчуся на першому курсі хімфаку КНУ, але дуже хочу перевестися в Массачусетський університет, - каже студент. - Мрію займатися удосконаленням ліків - на базі вже існуючих придумувати нові, більш дієві і без побічних ефектів.
А, можливо, через десяток років винайде ліки, що рятують від раку. Хоча сам Христофор до такого варіанту розвитку подій ставиться скептично - мовляв, його синтезують набагато раніше.

M-Ukraine
09.10.2014
Поделиться:
blog comments powered by Disqus
Слушать новости дня
http://myradio.ua/audio/news.mp3

Михаил Жванецкий
Мы умнее тех, кого выбираем

Публикации

Все публикации