Обозреватель | Опросы - , рейтинг, отзывы Search | com.com
Сноуден: Німеччина шпигує разом з США

Поделиться:

Німеччина співпрацює з американською спецслужбою - Агентством національної безпеки (NSA) - в рамках скандальних програм електронного стеження.

Про це заявив колишній програміст NSA Едвард Сноуден в інтерв'ю, опублікованому журналом Der Spiegel у неділю, повідомляє Німецька хвиля.

На питання, чи беруть участь у таких програмах німецькі відомства й політики, Сноуден відповів: "Так, звичайно. Люди NSA заодно з німцями та більшістю інших західних держав".

При цьому, за словами викривача, співпраця Німеччини та інших західних країн з американською спецслужбою організована таким чином, що відомства цих держав можуть "захистити своїх політичних лідерів, якщо раптом з'ясується, наскільки масштабно нехтується приватна сфера людей".

Сноуден повідомив, що "телекомунікаційні фірми співпрацюють із NSA" й що конкретні люди потрапляють у поле зору спецслужб на основі своїх профілів у соцмережі Facebook чи електронних повідомлень.

Як зауважує Der Spiegel, 30-річний програміст розповів про все це в інтерв'ю за допомогою зашифрованої електронної пошти незадовго до своїх викривальних заяв.

Німеччина досі стверджувала, що їй нічого не було відомо про масштабне електронне стеження, яке провадять США.

За даними Der Spiegel, Федеральна розвідувальна служба Німеччини (BND) набагато тісніше співпрацює з американською спецслужбою, ніж було відомо досі.

Так, американці передали німцям програмне забезпечення для аналізу іноземних потоків даних, що проходять через територію ФРН. Таким чином німецька розвідка контролює насамперед близькосхідну ділянку, через яку надходять дані з кризових регіонів.

Голова німецької розвідки Ґергард Шиндлер підтвердив членам парламентської комісії з контролю за діяльністю спецслужб, що його відомство співпрацює з Агентством національної безпеки США.

Все про: Німеччина, США, Сноуден

Українська правда
07.07.2013
Поделиться:
blog comments powered by Disqus
Слушать новости дня
http://myradio.ua/audio/news.mp3

Михаил Жванецкий
Мы умнее тех, кого выбираем

Публикации

Все публикации