Обозреватель | Опросы - , рейтинг, отзывы Search | com.com
Космонавт Леонов розсекретив офіційні причини загибелі Гагаріна ВІДЕО

Поделиться:
Винищувач Су-15, яким керував екіпаж Серьогіна-Гагаріна, по необережності в умовах хмарності здійснив маневр, що призвів до зриву літака Юрія Гагаріна в штопор.

Про це заявив космонавт Олексій Леонов з посиланням на розсекречені дані, повідомляє TCH.ua

"20 років я боровся, щоб розповісти правду про загибель Юрія Гагаріна. В офіційному (висновку про загибель) написали, що літак (Гагаріна) здійснив різкий маневр, пов'язаний з відворотом, увійшов у штопор і при цьому зіткнувся з Землею. Екіпаж загинув. Маячня!", - заявив він.

За його словами, він був допущений до розсекречених документів в комісії, що розслідувала загибель першого космонавта планети.

"Насправді все було по іншому: 27 березня 1968 року під час пілотування літака (з екіпажем Серьогін-Гагарін) у цьому ж районі несанкціоновано виявився інший літак: Су-15, який виконував політ з аеродрому Жуковський. При цьому льотчик порушив режим, спустився до висоти 450 метрів - а я це знаю, тому що розмовляв зі свідками - на форсажі пішов на свій ешелон і на відстані 10-15 метрів в хмарах, пройшовши поруч з Гагаріним, перевернув його літак, ввігнали в штопор, вірніше, в глибоку спіраль на швидкості 750 кілометрів на годину. Літак (Гагаріна) здійснив півтора витка і на виводі (з штопора) зіткнувся із Землею", - розповів Олексій Леонов. За його словами, це вже не версія, а справжня причина загибелі першого космонавта планети.

"Мої міркування підтверджені розкриттям розсекреченого конверта з висновком комісії. Таємниці в цьому немає, а є нехлюйством і порушенням режиму польотів, але мене засмучує інше: що люди, які працювали в комісії, в тому числі і Каманін (Микола Каманін), знали правду, але робили вигляд, що це не так. Я хотів би, щоб і сім'я (Гагаріна) знала правду про загибель", - сказав Леонов.

Відповідаючи на питання про те, хто саме пілотував літак Су-15, і по необережності призвів до загибелі першого космонавта планети, Леонов сказав: "Мені давали можливість оголосити про справжню причину за умови, що я не назву ім'я льотчика, якому зараз 80 років, і стан його здоров'я дуже важкий. Я дав слово, що не назву", - сказав Леонов, перший в історії людства космонавт, який виконав вихід у відкритий космос.

Відголос.com
12.06.2013
Поделиться:
blog comments powered by Disqus
Слушать новости дня
http://myradio.ua/audio/news.mp3

Михаил Жванецкий
Мы умнее тех, кого выбираем

Публикации

Все публикации