Обозреватель | Опросы - , рейтинг, отзывы Search | com.com
У "Батьківщині" не бачать необхідності дозволяти засудженим балотуватися

Поделиться:
Позафракційних Сергій Міщенко вніс законопроект щодо дозволу засудженим громадянам балотуватися в президенти, аби перестрахуватися. Про це в коментарі Gazeta.ua сказав депутат від "Батьківщини" Андрій Павловський.

"Можливо, Міщенко зробив і зайвий крок. Взагалі додаткові зміни вносити не треба. Тому що згідно Конституції та закону про вибори президента у нас немає обмежень на висування та балотування особи, яка має судимість. Інакше б Віктор Федорович ніколи б не став президентом, бо він має дві судимості і не приховує цього. Тому не дивна реакція на цю пропозицію представника президента в парламенті Юрія Мирошниченка. Він сказав, що у нас законодавство дозволяє засудженим особам балотувати на найвищу посаду в державі. Зрозуміло, що він таке говорив на захист свого шефа", - зауважив він.

"З іншого боку, якщо немає обмежень, то навіщо писати додатковий закон? У нас поки що діє європейське правило: що не заборонено, те дозволено. Тобто коли відсутня пряма заборона в Конституції таким особам бути обраними, то вони можуть балотуватися. Тим більше, є висновки Венеціанської комісії, яка написала, що заборона — це обмеження прав людини", - наголосив нардеп.

Політик звернув увагу, що в українському законодавстві існує парадокс: засудженим до Верховної Ради обиратися не можна, а балотуватися в президенти дозволено.

За словами Павловського, поки зарано говорити про те, як голосуватиме за законопроект фракція, бо треба "зібратися, обговорити і порадитися" щодо цього питання.
Відголос.com
03.07.2013
Поделиться:
blog comments powered by Disqus
Слушать новости дня
http://myradio.ua/audio/news.mp3

Михаил Жванецкий
Мы умнее тех, кого выбираем

Публикации

Все публикации