Обозреватель | Опросы - , рейтинг, отзывы Search | com.com
Президент Польщі може приїхати у Луцьк для вшанування пам’яті жертв Волинської трагедії

Поделиться:
Президент Польщі Броніслав Коморовський 14 липня може відвідати Луцьк (Волинська область), де вшанує пам’ять жертв Волинської трагедії 1943 - 1945 років.

Про це повідомляють польські ЗМІ.

Згідно з інформацією, польська сторона сподівається і на участь у цих заходах українського Президента Віктора Януковича. За даними польських ЗМІ, це питання обговорюватиметься на зустрічі двох президентів у Віслі 3 липня.

Водночас у прес-службі Президента України повідомили, що 3 липня Віктор Янукович здійснить робочий візит до Республіки Польща на запрошення президента цієї країни Броніслава Коморовського.

Янукович має намір взяти участь у роботі саміту президентів країн Вишеградської четвірки (Польщі, Словаччини, Угорщини та Чехії), який відбудеться в рамках завершення головування Польщі у цьому об’єднанні.

Сторони мають намір обговорити тему європейської інтеграції України, насамперед підготовку до підписання угоди про асоціацію з Європейським Союзом.

На порядку денному також питання залучення України до спільних заходів "Вишеградської четвірки" з метою активізації співпраці країн регіону.

Як повідомлялося, Сенат Польщі 20 червня ухвалив заяву У 70-ту річницю Волинського злочину, в якій ці події названі "етнічною чисткою з ознаками геноциду". Також у заяві наголошується, що жертвами антипольської акції УПА стало приблизно 100 тис. поляків. На підтримку документа проголосувало 55 сенаторів зі 100, 20 висловилися проти.

У МЗС України заявили, що Київ зацікавлений зробити усе можливе для того, щоб гідно вшанувати пам’ять жертв українсько-польського протистояння у Другій Світовій війні, однак виступає проти політизації трагічних сторінок історії.

У Луцьку 14 липня поминальну церемонію проведе архієпископ Львівський РКЦ Мечислав Мокшицький (Mokrzycki). Запрошені також представники православної церкви. Під час церемонії, будуть відзначені і українці, які, під час сумнозвісних подій рятували поляків Волині, ризикуючи своїми життями, пишуть польські ЗМІ.

Перед поїздкою в Україну, 11 липня у Варшаві, Коморовський, за інформацією польської преси, вшанує пам’ять польських жертв УПА. У Волинському сквері буде відкрито пам’ятник - хрест з фігурою Христа і 18 табличок з іменами тих місць, де були здійснені масові вбивства.
Відголос.com
02.07.2013
Поделиться:
blog comments powered by Disqus
Слушать новости дня
http://myradio.ua/audio/news.mp3

Михаил Жванецкий
Мы умнее тех, кого выбираем

Публикации

Все публикации