Обозреватель | Опросы - , рейтинг, отзывы Search | com.com
Спецслужби США прослуховували керівництво ЄС - Сноуден

Поделиться:

Спецслужби США підслуховували і читали листування європейських керівників, а також співробітників різних підрозділів ЄС.

Про існування документа, що доводить відповідні дії повідомив німецький тижневик Spiegel, передає Бі-Бі-Сі.

Документ німецьким журналістам нібито передав екс-співробітник ЦРУ Едвард Сноуден, який переховується.

Як стверджує видання, в наданому Сноуденом документі з грифом найвищої секретності, датованим вереснем 2010 року, описується, як Агентство національної безпеки США встановило підслуховуючі пристрої в залах, де проводилися зустрічі міністрів Євросоюзу, а також проникало у внутрішні комп'ютерні мережі ЄС у Вашингтоні і в ООН.

Ця замітка вже викликала гнівну реакцію в керівництві Євросоюзу. За словами голови Європарламенту Мартіна Шульца, ця інформація "важко позначиться" на відносинах Брюсселя та Вашингтона.

"Від імені Європейського парламенту я вимагаю повного роз'яснення і буду домагатися якнайшвидшого надання владою США більш детальної інформації з приводу цих припущень", - сказав Шульц.

США поки ніяк не прокоментували твердження Spiegel.

Сам Сноуден, як вважається, як і раніше перебуває в московському аеропорту Шереметьєво, куди він прибув майже тиждень тому з Гонконгу. Там він перебував після того, як розголосив подробиці надсекретних програм електронного стеження уряду США за громадянами.

США висунули проти Сноудена звинувачення у викраденні державної власності, несанкціонованої передачі інформації, що зачіпає питання національної оборони, і в свідомому розголошенні секретних розвідувальних даних.

Кожне з цих звинувачень передбачає до 10 років позбавлення волі.

Все про: США, ЄС

Українська правда
30.06.2013
Поделиться:
blog comments powered by Disqus
Слушать новости дня
http://myradio.ua/audio/news.mp3

Михаил Жванецкий
Мы умнее тех, кого выбираем

Публикации

Все публикации