Обозреватель | Опросы - , рейтинг, отзывы Search | com.com
Журналісти кілька днів незаконно продавали коктейлі в центрі Києва

Поделиться:
Журналісти проекту ГРОМ ТБ (Громадське Телебачення) провели розслідування, під час якого з'ясували, як київська міліція і чиновники наживаються на незаконно встановлених МАФах і покривають вуличних торговців, які працюють без будь-яких дозвільних документів.

Зокрема, співробітники ГРОМ ТБ провели експеримент, самовільно встановивши намет з освіжаючими коктейлями на центральних вулицях столиці. Увійшовши в довіру до місцевих "колег" та міліціонерів, їм вдалося кілька днів безперешкодно продавати коктейлі і в процесі з'ясувати безліч нюансів стихійної торгівлі. Після завершення розслідування, журналісти представили результати на колегії у КМДА та передали їм зароблені незаконним методом гроші. Як це було, дивіться у підсумковому відеосюжеті:

Тим часом, сьогодні прес-служба КМДА повідомила, що від початку 2013 року у столиці демонтували 3379 МАФів. Зокрема, директор Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища Сергій Садовий зазначив, що силами КП Київблагоустрій демонтовано 883 тимчасові споруди, що на 62% більше порівняно з минулим роком. Крім того, за його словами, від початку року інспектори профільного департаменту вручили 3211 приписів та склали 933 протоколи, внаслідок чого 528 тимчасових споруд були демонтовані власниками кіосків. Ще 1419 МАФів, згідно із затвердженими графіками, і 549 знову встановлених тимчасових споруд демонтували райони.

"Відсутня системна робота комісій у районах. Вони не до кінця виконують затверджений тижневий графік демонтажу і працюють на статистику, а не на реальні місця найбільшого скупчення кіосків. Крім того, ефективність проведення демонтажних робіт у столиці демонструє збільшення опору, зокрема, мова йде про появу судових рішень із забороною проведення демонтажних робіт. Суди міста втручаються у господарську діяльність та здійснюють невластиву їм функцію. Зараз на розгляді в департаменті перебуває 39 судових справ щодо демонтажу тимчасових споруд", - заявив Садовий, додавши, що робота співробітників департаменту ускладнюється під час перевірки дозвільних документів у підприємців, які здійснюють весняно-літню торгівлю.

"Постійно виявляється невідповідність наявного асортименту товарів, підробляються довідки, вказується інший метраж та адреси. Також слід визнати незадовільною роботу інспекторів районних відділів контролю за благоустроєм - з 81 штатного працівника на лінії виходять лише 37. Райдержадміністрації та правоохоронні органи взагалі самоусунулися від контролю за законністю розміщення об'єктів сезонної торгівлі", - наголосив директор Департаменту міського благоустрою.

Водночас він заявив, що за результатами проведеної перевірки функціонування засобів пересувних торгових мереж (автокафе, лавок-автопричепів) визначено, що вони не належать до тимчасових споруд та експлуатуються з використанням газового обладнання. За словами Сергія Садового, Київрада має ухвалити рішення щодо жорсткого переліку дозвільних документів на такий вид діяльності. "Для ефективної боротьби з незаконними малими архітектурними формами, стихійною торгівлею і торгівлею на колесах необхідно збільшити значимість адміністративного протоколу, тобто збільшити суму стягнень і спростити процедуру їх складання до порушників у цій сфері", - резюмував Сергій Садовий.
Відголос.com
30.06.2013
Поделиться:
blog comments powered by Disqus
Слушать новости дня
http://myradio.ua/audio/news.mp3

Михаил Жванецкий
Мы умнее тех, кого выбираем

Публикации

Все публикации