Обозреватель | Опросы - , рейтинг, отзывы Search | com.com
З Лаври виселяють ВІЛ-лабораторію

Поделиться:
З території Києво-Печерської лаври в Києві виселяють медичну лабораторію Інституту епідеміології та інфекційних хвороб імені Громашевського

Як заявила в.о. керівника стаціонару Інституту епідеміології та інфекційних хвороб Ольга Ляшок, перенесення лабораторії на відстань майже 20 кілометрів від приміщення стаціонару може коштувати багатьом пацієнтам життя, повідомляє «Радіо Свобода».

«Від цього найбільше постраждають хворі на ВІЛ-СНІД, оскільки терапія для них призначається за лабораторними показниками. Вони можуть померти, бо лікар не буде знати, що призначити пацієнтові», - заявляє медик.

За словами Ляшок, згідно з розпорядженням директора інституту Віктора Матяша до 28 червня планується також переведення відділень нейроінфекцій, детоксикації та інтенсивної терапії.

«Ми всі в розпачі, бо приміщення, в які нас нібито переводять, не влаштовують нікого, тим більше важких хворих», - зазначила лікар.

У стаціонарі Інституту епідеміології та інфекційних хвороб імені Громашевського лікувалися більш ніж 100 пацієнтів.

Звільнення медиками території Києво-Печерської лаври відбувається в рамках здійснюваної владою політики повернення культових споруд церкві.

Разом з тим київською владою було підтримано питання про можливість релігійним громадам приватизувати культові споруди, які є місцевими і національними пам´ятками культури.

Про це повідомив нардеп від «Батьківщини» Олександр Бригинець. За його даними, КМДА підтримала проект закону № 2993 «Про внесення змін до деяких законів України щодо створення умов для повернення культових споруд релігійним громадам», мотивуючи це тим, що закон є «актуальним і своєчасним».

«Ніколи київська влада не наважувалася узгодити це питання, хоча спроб з боку Партії регіонів було чимало», - зазначив Бригинець. За його словами, законопроект погоджено заступником голови КМДА В. Коржем. Згідно з документом, місцева влада позбудеться права надавати згоду на передачу релігійним громадам культових споруд місцевого та національного значення.

«Законопроектом доповнюється ст. 17 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», згідно з якою тепер рішення про передачу культових споруд релігійним громадам будуть прийматися не тільки місцевою владою, але й Кабміном, який, безумовно, в цій справі матиме пріоритет», - запевняє Бригинець.

«Тепер ніхто не буде питати у місцевої громади, хоче вона передати той чи інший релігійний об´єкт, що знаходиться на їхній території, релігійній громаді, чи ні - його долю вирішуватиме Кабмін», - додав нардеп.

Також Бригинець припустив, що релігійні громади навмисно чи ненавмисно будуть перебудовувати церкви та інші релігійні об´єкти-пам´ятки. Наразі у влади є певні можливості контролювати ці процеси.

При цьому Бригинець нагадав, що перший в Російській імперії закон про охорону культурної спадщини виник через те, що «реставратори» Києво-Печерської лаври в середині 19 століття провели роботи, які викликали обурення в істориків, художників та інтелігенції. Як результат, це суттєво обмежило права релігійників в питаннях реставрації та реконструкції історичних релігійних споруд.
Відголос.com
28.06.2013
Поделиться:
blog comments powered by Disqus
Слушать новости дня
http://myradio.ua/audio/news.mp3

Михаил Жванецкий
Мы умнее тех, кого выбираем

Публикации

Все публикации