Обозреватель | Опросы - , рейтинг, отзывы Search | com.com
У серпні київські квартири можна буде офіційно оцінювати в 200 гривень

Поделиться:
Оцінювачі майна прогнозують галузі колапс. На думку фахівців, він розпочнеться 1 серпня, коли запрацюють нові правила, повідомляє TCH.ua

Головна проблема реформи, вважають експерти, полягає в заміні ринкової вартості оцінковою. Разом із цим відкривається небачене за масштабами поле для зловживань і корупції.

Згідно з новими правилами, оцінювачі завітають до кожного, хто надумав продати рухоме чи нерухоме майно. Фахівці встановлять вартість товару, відповідно до якої продавець потім сплатить податки.

У Кабінеті міністрів запевняють, що саме за такої схеми багаті почнуть платити більше. Але учасники ринку налаштовані до новації вкрай скептично.

"Може таке статися, що в Києві за цим порядком квартира буде оцінюватися в 200 грн, коли коштує $ 100 тис. А в селі, де вона коштує 5 тис., буде оцінюватися у 50-60 тис.", - прогнозує один із експертів.

Згідно з реформою, визначати ціну матимуть право лише ті фахівці, котрі пройдуть додаткове навчання. Де саме це має відбутися – більшість оцінювачів досі не знають.

Відтак ці люди просять скасувати постанову через суд. На засідання котрого відповідач – представник уряду – не прийшов.

Скарги оцінювачів із усмішкою вислухав міністр юстиції Олександр Лавринович. Ніякого колапсу, запевнив урядовець, не буде. На його думку, в галузі просто зросте конкуренція. А пріоритет оцінкової, а не ринкової вартості, вважає міністр, якраз зменшить зловживання.

"Виїхавши у привабливі місця, можна побачити споруду, вартість будівництва якої перевищує її ринкову вартість. І податок з чого – з ринкової чи реальної вартості, яка вкладена?", - запитує Лавринович.

Правила оцінювання майна вже змінювали рік тому. Тоді складати ціну дозволили тим, хто отримав спеціальну ліцензію. Її одержали 12 організацій, які одразу підняли вартість своїх послуг. Із 600 грн до 3 тис.

Однак ті правила оцінювання Фонд держмайна визнав передчасними і скасував. Про такий розвиток подій і сьогодні мріють оцінювачі. А наразі лише попросили в суду тимчасово призупинити дію постанови. Суд їм відмовив.

Відголос.com
28.06.2013
Поделиться:
blog comments powered by Disqus
Слушать новости дня
http://myradio.ua/audio/news.mp3

Михаил Жванецкий
Мы умнее тех, кого выбираем

Публикации

Все публикации