Обозреватель | Опросы - , рейтинг, отзывы Search | com.com
Американський Сенат - Партії регіонів: гроші не вирішують все

Поделиться:

Американський Сенат сказав своє слово у справі Тимошенко. За десять днів до саміту Східного партнерства у Вільнюсі верхня палата Конгресу ухвалила резолюцію, якою закликала Євросоюз укладати угоду про асоціацію лише в разі звільнення Юлії Тимошенко.

Неприємний для української влади тон резолюції став логічним продовженням слухань з українського питання, які відбулися минулого тижня в Сенаті.

Документ було внесено одним з найвпливовіших сенаторів, помічником керівника демократичної більшості у верхній палаті Діком Дурбіним – інколи його називають другою в ієрархії Сенату.

Попередньо проект цієї резолюції щодо Тимошенко було схвалено на комітеті міжнародних справ ще у червні 2013 року, після чого справу відклали у довгу шухляду. За інформацією з Конгресу, ініціатором цього була сама Тимошенко, яка не покладала надії на результати домовленостей Кокса-Квасьневського.

Але шанси для цього зменшуються щодня - тож у понеділок, на останньому засіданні Сенату перед вільнюським самітом, Дурбін представив резолюцію щодо Тимошенко. За власним зізнанням сенатора, до цього його спонукала відмова депутатів Верховної Ради ухвалювати будь-яке рішення на позачерговій сесії минулого тижня.

Виголошуючи промову, сенатор Дурбін поставив поряд із собою велику фотографію Тимошенко на фоні міліцейського конвою, зроблену в Печерському районному суді перед виголошенням вироку.

Таким чином, лише дві компанії - Wiley Rein та Arnall Golden Gregory - відзвітували про півмільйона доларів, які вони отримали від українських клієнтів за політичні послуги в Америці протягом шести місяців.

При чому ще декілька лобістських компаній відсутні в реєстрі Мінюсту США, хоча відомо, що вони працюють так само в інтересах українських клієнтів. Наприклад, фірму Blue Star Strategies пов’язують з українською владою - так само як і фірму Mercury, що працювала з Сергієм Клюєвим під час його візиту до Америки. Також в "пулі влади" була помічена компанія Podesta Group. Жодна з них не звітувала в Мінюсті як агент українських клієнтів.

Але, згідно з сайтом The Center for Responsive Politics, лише дві з них - Mercury та Podesta Group  - протягом 2012-2013 року заробили на українській владі 1 мільйон 400 тисяч доларів (!), представляючи інтереси "Європейського центру Сучасної України" – квазі-аналітичної структури, створеної як прикриття депутатами від Партії регіонів у Брюсселі. 

Однак величезні грошові вливання у американських лобістів не дозволили Віктору Януковичу уникнути навіть резолюції Сенату, не говорячи вже про встановлення якихось повноцінних контакти з президентом Обамою. Причина зрозуміла.

Якщо порівнювати лобістів із торговими агентами, то представники Юлії Тимошенко мають ліквідну продукцію для продажу на західних "ринках". Її бренд упізнаваний, а потрібний ореол мучениці надала українська влада.

Тоді як лобістам Партії регіонів набагато тяжче. Їм доводиться переконувати, що прострочена та зіпсована продукція є стратегічним резервом безпеки у Європі. Який треба з’їсти, як би огидно це не було.

Українська правда
19.11.2013
Поделиться:
blog comments powered by Disqus
Слушать новости дня
http://myradio.ua/audio/news.mp3

Михаил Жванецкий
Мы умнее тех, кого выбираем

Публикации

Все публикации