Обозреватель | Опросы - , рейтинг, отзывы Search | com.com
Столична утопія. Закінчується робота над новим генпланом Києва

Поделиться:
Влада Києва завершує розробку нового генерального плану забудови столиці, повідомив начальник комунальної корпорації Інститут генерального плану Києва Сергій Броневицький в інтерв'ю КоммерсантЪ-Україна.

Зокрема, новий генплан на майбутні п'ять років подадуть на розгляд Київради восени, а затвердити його можуть тільки в грудні після експертизи.

"Говорити, що ми щось приховали, просто смішно. Ми півтора року проводили обговорення з громадськістю замість необхідних трьох місяців. Тільки в письмовій формі надійшло більше тисячі пропозицій. Третина з них стосується зелених насаджень, 25-30% - охорони історичної спадщини. У цьому генплані ми приймаємо кардинальне рішення щодо обмеження висотної забудови в центральній історичній частині міста. На сьогодні подібних заборон не існує, тому ніяких законодавчих гальм для інвесторів немає. Після затвердження генплану це стане законом, крім випадків, якщо сесія Київради змінить генплан", - розповів Броневицький у відповідь на питання про таємні плани влади щодо будівництва.

Серед майбутніх планів - збереження зелених зон Києва і заборона на спорудження будівель, висота яких перевищує 16 поверхів, у центрі міста. Також планується ввести кардинальну заборону на будівлі вище п'яти поверхів в історичній частині Подолу.

Крім того, план передбачає будівництво чотирьох тунелів, а саме Північного (від Окружної дороги на Оболоні на Троєщину) та Південного під Дніпром.

"Зараз ведеться обговорення, буде це тунельний чи мостовий перехід. Але за попередніми оцінками, тунель будувати дешевше - міст перекриє зелену зону на Троєщині, виникне питання компенсації власникам вартості їхніх земельних ділянок. Південний тунель продовжить вулицю Заболотного і піде на Південні Позняки. Крім цього, запланований тунельний перехід, що продовжує Подільський мостовий перехід від вулиці Фрунзе до вулиці Чорновола. Ще один тунель, який буде побудований, - це продовження нового залізничного моста з Наддніпрянського шосе на вулицю Саперно-Слобідську протяжністю 1,5 км. Але в генплані не вказано, коли ці проекти будуть реалізовані", - наголосив фахівець.

За його словами, планується будівництво тунелю від площі Перемоги до станції метро Лівобережна, проте для реалізації потрібні 7 млрд грн. Щодо метро в найближчих планах закінчення будівництва станції на Троєщині, а також ще три станції на Сирецько-Печерській лінії до проспекту Правди на Виноградарі.

"Що стосується п'ятої, Вишгородсько-Дарницької гілки, то вона пройде від площі Шевченка до Дарницького залізничного вокзалу. Але це перспектива на період після 2025 року. Зараз генплан передбачає активне будівництво четвертої лінії метро на Троєщину. Крім того, ми хочемо добудувати метро на Теремки із поворотом гілки на Теремки-2 із двох станцій. Ми також продовжимо розвивати швидкісний трамвай - чинна на лівому березі лінія буде продовжена на південь з виходом на Південні Осокорки", - додав Броневицький.

У генплані закладені майбутні перспективи робочих зон поза центром міста, а саме офіси Київ-сіті на Осокорках, біля метро Лівобережна і зона площею 300 га на Троєщині на вулиці Закревського. При цьому будівництво житлових будівель триватиме.

"У столиці зараз понад 60 млн кв м житлового фонду. У нинішніх межах Києва, дотримуючись всіх нормативів, можна розмістити ще 40 млн кв м житла. На найближчі 15-20 років ми передбачаємо будівництво 28 млн кв м житла, з яких 70% буде на правому березі. Але на вільних ділянках можна розмістити лише 7-8 млн кв м житла. Тому Київ вже через 5-7 років зіткнеться з проблемою браку територій для будівництва. Ми будемо змушені підійти до питання перепрофілювання промзон, територій військових частин, земель сільськогосподарського призначення, хрущовок", - запевнив архітектор.

Варто зазначити, що знесені будуть панельні хрущовки, які розташовані на Старій Дарниці, Нивках, вулиці Волгоградській у Солом'янському районі, вулиці Якіра у Шевченківському, території біля станції метро Дружби народів. Усім жителям влада має намір запропонувати житло із більшою площею.

У генплані буде прописано збереження зеленої зони Києва, яка зараз досягає 56% усієї території. Представники влади хочуть збільшити площу зелених насаджень з 5 тис га до 7,4 тис га. Також можливе перенесення деяких заводів за межі столиці, хоча проект і вимагає значних інвестицій.

"Наприклад, район Нижньої Телички площею 204 га, на якій розташовано понад 60 промислових підприємств. Це буде зона громадської забудови. Ці заводи або будуть взагалі закриті, оскільки вони вже не працюють, або винесені у передмістя Києва за погодженням з областю - наприклад, в район Броварів, Борисполя. Для області це вигідно, оскільки створюються нові робочі місця, для нас це вигідно через невисоку вартість землі. Це торкнеться і Рибальського острова, території біля нового залізничного мосту, станції метро Лівобережна, Старої Дарниці", - підсумував Броневицький.
Відголос.com
11.06.2013
Поделиться:
blog comments powered by Disqus
Слушать новости дня
http://myradio.ua/audio/news.mp3

Михаил Жванецкий
Мы умнее тех, кого выбираем

Публикации

Все публикации