Обозреватель | Опросы - , рейтинг, отзывы Search | com.com
Єфремов: "Колеги, це не зовсім так, а якщо точно – зовсім не так"

Поделиться:

Коли на одному з комітетів у переповненій від журналістів залі розглядали законопроекти щодо лікування Тимошенко, на іншому, Регламентному, – депутати виділяли кошти на себе.

Депутати призначили додаткові 5 мільйонів на свої подорожі до кінця 2013. А ще 475 тисяч доплюсували на своє перебування у залі офіційних делегацій. Річний ліміт уже витрачено.

Депутати уникають стояти в чергах на рейсові літаки разом зі своїми виборцями. Вони користуються окремим терміналом підвищеного комфорту. Коштом платників податків.

Очевидно, це зайва розкіш у бідній країні, де мізерні пенсії і масові невиплати зарплат.

Що таке зала офіційних делегацій?

Намагаючись пояснитити перевитрати, Єфремов оголосив про середню вартість подорожі депутата.

Опозиціонер Головко оголосив сумну ситуацію з депутатськими подорожами: "Це ми уже маємо борг перед перевізниками".

Слово про борг підштовхнуло голову комітету перейти від слів до діла. Він поставив на голосування питання про додаткові 5 мільйонів на подорожі і 475 тисяч на залу проходження офіційної делегації депутатами.

Результат – рішення ухвалено.

Чомусь уже після голосування депутати почали розповідати, що вони платними залами не користуються. І взагалі ці пільги треба скасувати.

Розпочав Аваков. Депутат почав говорити, що зала для офіційних делегацій має бути лише для іноземних офіційних делегацій, а не для депутатів.

- У мене ви не знайдете жодного рахунку, – сказав Володимир Макеєенко.

- Я користуюся, але плачу сам, – у розмову вступив Едуард Гурвіц з УДАРу.

- І за членів сім’ї ми платимо самі, – додав Макеєнко, – …у нас же є ці розцінки. Я лист направляв кожному депутату.

- Правильно было бы, чтобы вы обратились с таким письмом к руководителям фракцій", – депутат Арсен Аваков не заспокоювався.

Утім, таке просте вирішення проблеми не сподобалося присутньому керівнику фракції Регіонів –Єфремову. Останній професійно перевів вирішення цього питання на інший рівень. Законодавчий.

"Уважаемие колеги, давайте, согласно документам, что значит направить письмо? Есть закон о статусе депутатов. У нас 4 законопроекта по ликвидации льгот для народных депутатов. Я уже 3 раза поднимаю один вопрос – давайте возьмем эти законопроекты выработаем 1 закон о ликвидации этих несчастных льгот. Сегодня каждая фракция пытается пиариться и в итоге он остается нерешенным".

Висловити своє фе "несчастным льготам" взяв слово і депутат від "Батьківщини" Пишний: "Хочу нагадати колегам. На минулому засіданні також запропонував створити робочу групу, яка б підготувала узгоджений законопроект і дійсно приступили від розмов про необхідність скасування пільг до конкретних кроків".

Здавалося, що депутати після традиційних заклинань про скасування пільг, розрахованих на їхніх виборців, швидко перейдуть до наступного питання.

Але депутат Пишний почав озвучувати цифри:

- Сам не користуюся (залом офіційних делегацій – прим. автора). Можливо поправлять працівники апарату Верховної Ради. Звичайна людина платить понад 1000 гривень, депутат 150- 200.

- 1800, – швидко поправив інший депутат від "Батьківщини" Головко, – і далі з жалем додав – ...дорожче для депутата, ніж для звичайних людей.

- Оплата приходить, приходиш і оплачуєш за себе, за дружину, за дітей, а якщо родичі, то краще взагалі не заходити, – підхопив тему про дороговизну голова комітету Макеєнко.

- Колеги. Це не зовсім так, а якщо точно, зовсім не так, – регіонал Єфремов перейшов на українську.

- Так поясніть, – лунає з залу.

- У нас есть зал официальных делегаций в Борисполе, у нас нет зала официальных делегаций в Жулянах. Если вы проходите через VIP зал в Жулянах, значит вы, просто как человек, платите полторы тисячи гривен. Если проходите через зал официальных делегаций в Борисполе, вы платите 300 гривен за депутата, а если через VIP зал в Борисполе – там другая цена. Вы разберитесь, где вы проходите и что вы платите – відбив Єфремов зі знанням справи, уже російською.

- Олександре Сергійовичу, так набудувували стільки терміналів, що немає сенсу, – погодився зі своїм парламентським керівником депутат Макеєнко.

- Это дает возможность на депутатов списывать определенные средства, довольно большие, через зал официальных делегаций, – Єфремов точно знав більше.

- Якщо не заперечуєте, перейдемо до пункту 2, управління справами", – голова комітету Макеєнко спробував швиденько перевести тему.

- Я прошу прощения, хочу закончить мысль. В рамках работы вы очень часто сталкиваетесь с ситуацией, когда вы заканчиваете работу и опаздываете на самолет. Вы бежите туда, и у вас возникает рабочая необходимость, если вы хотите куда-то попасть дальше, иначе не попадете, – Єфремов змінив ракурс.

- Реєстрація закрита, – допоміг Макеєнко.

- Да, – допоміг Єфремов.

- Вибачте, особливо, якщо не українські авіалінії, то,…– додав Макеенко уже, імовірно, з власного досвіду. – Прошу, – це вже до депутата Валерія Головка.

Валерій Головко, читаючи з папірця: "Надійшов лист керуючого справами апарату Верховної Ради щодо надання згоди управлінню житловими будинками на відчуження легкового автомобіля "Шкода"…

Тема VIP залів для депутатів коштом платників податків була закрита.

Цього ж засідання депутати без обговорень проголосували придбати новий автомобіль для парламенту і зарахувати депутата Новинського в комітет з питань соцполітики. За його проханням.

А також, обговорили запровадження можливості посадити двох синхронних перекладачів. З російської на українську – для пленарних засідань російськомовних нардепів.

Сергій Андрушко, для УП. Матеріал підготовлений в рамках кампанії руху "ЧЕСНО"

Українська правда
14.11.2013
Поделиться:
blog comments powered by Disqus
Слушать новости дня
http://myradio.ua/audio/news.mp3

Михаил Жванецкий
Мы умнее тех, кого выбираем

Публикации

Все публикации