Обозреватель | Опросы - , рейтинг, отзывы Search | com.com
Известия: В Україні почалася боротьба за місце прем'єра

Поделиться:
Син президента Олександр Янукович бореться з олігархом Рінатом Ахметовим за призначення главою уряду своєї людини, - пише Олег Клименко в російській газеті Известия.

Президент України Віктор Янукович 19 червня вперше з часу парламентських виборів 2012 року зустрінеться з представниками опозиційних партій. Про це повідомив спікер Верховної ради Володимир Рибак. Як очікується, український лідер прийде на цю зустріч не з порожніми руками - експерти не виключають, що, можливо, буде обговорюватися питання про відставку прем'єр-міністра Миколи Азарова. Тим більше що формальний привід є: йому вже більше 65, і він перевищив максимально допустимий для держслужбовця вік.

Азаров за українськими мірками - довгожитель на своєму посту. Він пропрацював прем'єром більше трьох років, стільки втриматися не вдалося навіть Юлії Тимошенко. Але останнім часом від політиків все частіше звучать заяви про підтримку того чи іншого кандидата на зміну Азарову, що, на думку експертів, свідчить про початок серйозного підкилимового протистояння з цього приводу в основному центрі ухвалення рішення - найближчому оточенні президента Віктора Януковича.

- Сплеск розмов про відставку нинішнього прем'єра Азарова - цей той дим, який відображає вогонь боротьби в правлячій партії і в оточенні президента, - вважає керівник центру прикладних політичних досліджень Пента Володимир Фесенко.

Навколо Януковича є дві основні конкуруючі групи впливу. Кожна з них представлена в уряді віце-прем'єрами, які, власне, і прагнуть зайняти місце глави кабінету. Наприклад, Олександра Вілкула зараховують до ставлеників відомого українського олігарха Ріната Ахметова, а Сергія Арбузова - до команди старшого сина президента Олександра, який за дуже короткий термін зміг увійти до трійки провідних бізнес-магнатів України.

Між цими групами в даний момент йде боротьба за небагаті солодкі шматки української промисловості і, природно, часто інтереси перетинаються. Тому й "олігархам", і "сім'ї" хотілося б мати такий потужний важіль впливу, як прем'єр-міністр.

При цьому, за словами експертів, шансів у Вілкула при всій могутності Ахметова об'єктивно небагато.

- Головний критерій всіх посадових призначень Віктора Януковича - це особиста відданість президенту. І всі подальші призначення будуть робитися саме на основі цього підходу, - пояснив Известиям екс-міністр оборони, лідер партії Громадянська позиція Анатолій Гриценко.

З ним згоден і Володимир Фесенко.

- Найбільш вірогідним наступником Азарова може бути Арбузов, якого багато хто пов'язує зі старшим сином президента Януковича Олександром. Але коли це станеться - в цьому році чи після президентських виборів 2015 року, якщо Янукович їх виграє, - це питання інтересів самого президента, - вважає експерт.

З іншого боку, протягти через Верховну раду ставленика сім'ї Януковичів буде вкрай непросто, і тому зростають шанси Азарова трохи затриматися на нинішньому місці роботи. За словами Гриценка, є й інші мотиви, щоб поки не міняти главу уряду.

- У мене таке враження, що Микола Азаров ще не вибрав на себе той негатив, який би Віктор Янукович хотів на нього зіштовхнути. Потенціал ще є, - сказав він.

Фесенко, у свою чергу, вказав, що президент у своїй кадровій політиці намагається дотримуватися принципу стримувань і противаг.

- Він дотримується балансу інтересів між різними групами та ключовими фігурами в своєму оточенні. Ось і в уряді, який є поєднанням представників різних бізнес-груп та молодих амбітних адміністраторів, Азаров найбільш нейтральний, він виступає своєрідним координатором і балансиром, - зазначив експерт.

Він додав, що нинішній прем'єр-міністр є своєрідним символом політичної стабільності й президент йому довіряє. Азаров призначений на пост глави уряду 11 березня 2010 року. До цього він двічі встиг побувати міністром фінансів і стільки ж - в.о. прем'єра.
Відголос.com
24.06.2013
Поделиться:
blog comments powered by Disqus
Слушать новости дня
http://myradio.ua/audio/news.mp3

Михаил Жванецкий
Мы умнее тех, кого выбираем

Публикации

Все публикации