Обозреватель | Опросы - , рейтинг, отзывы Search | com.com
Дивовижні істоти з дерева і виделок. Фото

Поделиться:

43-річний маріупольчанин Олег Некрасов ось уже три роки створює дивовижні композиції з дерева та ... столових приладів. Свої вироби художник називає просто - "деревинки". Пише видання "Сегодня".

Як розповів нам сам майстер, за професією він кіномеханнік, а в житті доводилося працювати в різних сферах і на різних посадах, від свинопаса до директора невеликої фірми. "Якось раз вирішив: все, з мене досить! Звільнився з роботи і подався в художники. Якщо чесно, руки завжди свербіли зайнятися творчістю. Скільки себе пам\\\'ятаю, щось майстрував, збирав з усякого непотребу, а потім виріс, закінчив школу, і творчість, здавалося, теж закінчилося, але все кардинально помінялося", - ділиться Некрасов.

За словами Олега, він давно виношував ідею створення химерних композицій, а найперша "деревинка" була зроблена з ненавмисно прихоплених у друзів виделок. З тих пір, де б він не знаходився, за ним завжди перераховують столові прилади. "Перша робота була якийсь абстрактний звір - чи то кіт, чи те собака. Навіть сам не знаю, що вийшло. Мені просто сподобалося поліно з натяком на статеві ознаки. Грубо кажучи, це була деревинка і чотири виделки. Я її продав, однак потім попросив її в оренду для показу, і уявляєте - її вкрали з виставки!" - Поскаржився Олег Некрасов.

Майстер зізнається: навіть зараз ніколи не обдумує свої роботи і до кінця не знає, що в підсумку вийде. А от у пошуках деталей для кожної своєї "деревинки" художник майже щодня обходить всі блошині ринки, де купує або ж підбирає викинутий різний непотріб.

"Раніше працював простіше: хлам вивалив, що до заготовки приліпилося, то й вийшло. Однак зараз став ретельніше продумувати свої роботи. Наприклад, спочатку знаходжу просто якусь ложку або виделку неправильно зігнуту, і тут же продумую частину композиції, - пояснює Олег Некрасов. - Дерево шукаю в лісі, потім вподобане поліно приношу додому і пропікаю в духовці - щоб позбутися паразитів. Протягом п\\\'яти годин підвищую температуру до 150 градусів, а потім на кілька хвилин вмикаю духовку на повну. Таку схему довелося виробити тому, що колись у мене придбали кілька робіт, а дерево було заражено черв\\\'ячками ... незручно виходить, коли вони зсередини з\\\'їдають роботу", - каже майстер.

При створенні дерев\\\'яно-металевих шедеврів Олег намагається використовувати тільки натуральні матеріали. Правда, останнім часом став додавати і кераміку. "У мене всього дві роботи з пластиком, - каже художник. - Це спеціальні лялькові акрилові очі. Скляні не став ставити, бо працюю з молотком, самі розумієте, один необережний рух - і робота зіпсована".

Кожній своїй роботі майстер намагається дати незвичайне ім\\\'я, наприклад, в його колекції є "Бик педальний" або "носоРОЖАк". Однак, за словами Олега, найважчим у процесі створення "деревинок" є змусити себе сісти за роботу. На створення однієї фігури йде мінімум два дні.

ЛЮДИНА-ПТАХ ЗА $3000

Незвичайна творчість маріупольчанина користується не менш незвичайним попитом. У Олега Некрасова з\\\'явилися навіть власні послідовники, які майструють схожі вироби. Після виставок досить часто до нього звертаються з проханням продати ту чи іншу "деревинку", у чому майстер ніколи не відмовляє. Ціни на вироби Олега Некрасова далеко не копійчані.

Наприклад, роботу "Букашка", яка являє собою жука з лапками з чайних ложок, майстер продає майже за $2000, а за скульптуру під назвою "В антракті", створену з дерева, ложок, виделок і заклепок, він просить трохи більше $1000. "За останню мою "деревинку" "Ізольда" у вигляді людини-птаха на останній з виставок заплатили більше $3 тисяч, - поділився Олег Некрасов. - Взагалі, я вважаю, що в житті мені дуже пощастило. Наприклад, мені навіть запропонували обзавестися власною майстернею в центрі Москви - абсолютно безкоштовно! Я не відмовився, а відкрив там гурток, де навчаю всіх бажаючих своїй майстерності".

M-Ukraine
12.11.2013
Поделиться:
blog comments powered by Disqus
Слушать новости дня
http://myradio.ua/audio/news.mp3

Михаил Жванецкий
Мы умнее тех, кого выбираем

Публикации

Все публикации