Обозреватель | Опросы - , рейтинг, отзывы Search | com.com
Газета розслідувала розпродаж пляжів під Києвом

Поделиться:
Під Києвом масово реалізують пляжі. У пропозиціях обіцяють французький пісок, сусідство з зірками і повну тишу. Всупереч тому, що, за законом ближче ніж за 50-100 м від води споруджувати нічого не можна, власники переконують, що все легально, пишуть Вести.

Видання знайшло в мережі пропозиції про продаж ділянок з власними пляжами. "Продається ділянка біля Київського моря, село Ясногородка. 70 соток і 65 метрів власного пляжу. Все законно", - зазначено в оголошенні на одному із сайтів. Продавець запевняє, що у Водному кодексі є лазівка.

"Якщо море розлилося так, що вже підходить до вашої землі, то ви можете цю прибережну територію оформити на себе. Ось у мене така історія: у мене була оформлена земля під городи, а море взяло та й підійшло до них, тож тепер це мій пляж. Вирішив завезти піску, як у Франції, пірс встановити, елінг поставити, шезлонги, парасольки. У нас тут таких кілька людей. Я сам колишній чиновник, так що знаю, як треба", - пояснив автор оголошення. За сотку власник має намір отримати $6 тис.

Крім того, біля Київського моря, в селі Козаровичі, теж пропонують придбати ділянку з пляжем за $ 3,5 тис. за сотку. "Протяжність пляжу 350 метрів. Все оформлено під городи, так що можете не турбуватися - це буде ваша територія. Місце райське. Тут, у самому селі, Олег Скрипка собі ділянку купив і будинок побудував. Дача Хрущова була", - похвалив газеті свою ділянку продавець, який представився Андрієм.

Газета знайшла пропозиції пляжів на берегах озер і в Конча-Заспі. "А чого, у нас тут прекрасний канал, можна купатися. Пляж в оренді, так що, якщо купите, переоформлюєте на себе оренду і теж будете відпочивати. Хоч його й не можна відгороджувати, але чужі все одно не ходять", - уточнив виданню господар ділянки на дамбі.

У свою чергу, юристи вказують, що продажі ділянок біля води можуть бути цілком легальними. "Те, що називають лазівками в законодавстві, часом може стати цілком законним. Наприклад, річка поміняла русло, і те, що вчора було вашою територією, стало прибережною зоною", - пояснив адвокат компанії Ілляшев і партнери Роман Марченко.

Тим не менш, екологи вважають це небезпечним. "Якщо будують на пляжі просто елінг - це ще нічого. А от коли починають зводити якісь будівлі, бетонувати береги, це змінює русло річок, вбиває рибу і птахів. Але ніхто ж не перевіряє, що будують на пляжі - можуть і гаражі, і вертолітні майданчики", - поскаржився газеті голова Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко.
Відголос.com
21.06.2013
Поделиться:
blog comments powered by Disqus
Слушать новости дня
http://myradio.ua/audio/news.mp3

Михаил Жванецкий
Мы умнее тех, кого выбираем

Публикации

Все публикации