Обозреватель | Опросы - , рейтинг, отзывы Search | com.com
На Донеччині зріє "голодний бунт" шахтобудівників

Поделиться:

Шахтобудівникам Донецької області держава заборговувала за поточний рік 10,5 мільйонів гривень зарплати.

Про це повідомляє Тиждень.

Борг бюджету тільки перед "Донбасшахтобудом" складає 11,5 мільйонів, з яких 6 млн. - заробітна плата 500 членів колективу за 2 місяці.

А їх колеги з міста Горлівка не отримують зарплату вже 5 місяців. Їм винні 3,9 млн. грн. за 2013 рік, та ще мільйон гривен - за минулий рік.

Ситуацію в трудових колективах профспілкові лідери шахтобудівного комплексу називають критичною.

"Ось у мене в руці одна з телеграм, яку ми отримали 10 вересня: "На казначейські рахунки вам гроші за серпень перераховані, заберіть 3 мільйони", - розповідає Володимир Лащенко, голова Донецької шахтобудівної територіальної організації Укрвуглепрофспілки.

"По ситуації на 15 жовтня ці гроші до нас так і не дійшли. У Держказначейства є право 3-5 днів перевіряти чи правильно нам перерахували кошти, і так само вони мають право гроші повернути назад - в казначейство столиці", - додав він.

"Ми звертаємося до міністерства знову, шлемо телеграму: "Шанований Попович (це той, що керує там нами), гроші не прийшли"! Ось його відповідь: "Ми по 1 вересня з вами, хлопці, розрахувалися". А грошей немає", - зазначив Лащенко.

"Пишемо прем'єру, пишемо віце-прем'єру, вже двічі в жовтні - просимо вплинути на казначейство. Немає відповіді, і зарплати немає. Причому, якщо зарплата нарахована, хоч і не отримана, на підприємство відразу лягає вантаж платежів по фондах - пенсійному і соцстрахування, і вантаж пені. І це снігова грудка. І якщо шахтарям пеню по 2012 року списали, то шахтобудівникам ні", - додав він.

За словами просоюзного лідера Горлівського ШСУ №10 Володимира Скорохода, обласне казначейство відмовляється перераховувати гроші, посилаючись на те, що з Києва їх надходить недостатньо. У першу чергу гроші виділяються на погашення захищених статей.

Робітники Шахтарського шахтобудівного управління опинилися в тій же ситуації з боргами.

У шахтобудівників складається враження, що галузь свідомо знищується. За останні 14 років число шахтобудівників в Україні скоротилося з 26 тис. до 6 тисяч, включаючи підприємства не державної форми власності. Причому, затримують зарплату тільки робітниками, які працюють на підприємствах, що належать державі.

"Зараз люди готові на будь-яку форму протесту - або знову сидіти в шахті, або йти на Київ", - заявив Лащенко.

Все про: Донецьк

Українська правда
16.10.2013
Поделиться:
blog comments powered by Disqus
Слушать новости дня
http://myradio.ua/audio/news.mp3

Михаил Жванецкий
Мы умнее тех, кого выбираем

Публикации

Все публикации