Обозреватель | Опросы - , рейтинг, отзывы Search | com.com
Експерти розповіли, як можна заощадити на опаленні взимку

Поделиться:
В Києві батареї ледь теплі, а платять люди як за гарячі. Експерти заявляють, що на опаленні взимку можна заощадити. Для цього треба лише встановити лічильник опалення, йдеться в сюжеті "Сніданку з 1+1".

Такої ж думки і киянин Євген. Нещодавно він встановив в своїй квартирі індивідуальний лічильник.

"Ось лічильник знімає показання. Він врізаний в мою лінію", - розповів він.

За словами Євгена, сума за тепло в платіжках у пік зими ледь не доходила до 400 гривень. Хоча спеки, як такої, в квартирі він не відчував. Тож зрозумів, що переплачує.

"Я хочу платити за те, чим я скористався. За те, чим не скористався, я платити не хочу", - говорить чоловік.

Він підрахував, що за все треба сплатити 3800 гривень – з покупкою лічильника і установкою. Чоловік переуклав договір з ЖЕКом і тепер платитиме не за фіксованим тарифом, а лише за спожите тепло. Та й температуру в батареях тепер зможе контролювати особисто.

"При необхідності прикрутили регулятором тепло на батареї або відкрили, залежно від того, потрібно воно нам чи ні", - зазначає Євген.

Хоч сума у 3800 гривень для чоловіка і захмарна, однак він сподівається, що у майбутньому все-таки заощадить більше.

"Я думаю, що встановлений лічильник дозволить оплатити витрати протягом 4-х років. Краще встановити його одразу, а потім вже користуватися дивідендами", - заявив Євген.

За словами експертів, дивіденди дійсно будуть, а витрати окупляться. Вони запевняють, що за нараховані ЖЕКом суми вода в батареях мала б кипіти.

"Ми платимо за тепло на 30 відсотків більше, ніж маємо платити. Часто протягом зими вам недогрівають воду, теплоносій не належної температури, саме для цього і встановлюється лічильник, щоб з'ясувати, а якої ж температури теплоносій, за який ви дисципліновано платите", - повідомив експерт з житлово-комунальних послуг Дмитро Гнап.

В середньому, каже експерт, киянин платить за тепло 250-280 гривень на місяць. Індивідуальний лічильник у подальшому дозволить зменшити ці витрати вдвічі.

"Лічильники, як правило, показують справедливе спожите вами тепло, а це дозволяє вам платити вдвічі менше. Після встановлення лічильників людина платить 100, 120, 110 гривень на місяць", - додав він.

Зазначимо, найдешевші лічильники коштують від 1500. При його встановленні потрачені гроші можна повернути за 2-3 роки.
Відголос.com
10.10.2013
Поделиться:
blog comments powered by Disqus
Слушать новости дня
http://myradio.ua/audio/news.mp3

Михаил Жванецкий
Мы умнее тех, кого выбираем

Публикации

Все публикации